• Všetky informácie nájdete v priečinku "O škole 2%" ďakujeme.Pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozh
 • Úradné hodiny sekretariátu ZŠ s MŠ počas mesiacov júl - august

  Od 1.7. 2024 do 12.7.2024 denne od 8:30 do 14:00 h

  Od 5.8. 2024 do 8.8. 2024 denne od 9:00 do 13:00 h

  Od 19. 8. 2023 do 23. 8. 2023 denne od 8:30 do 14:00 h

     • Dotácie pre deti na stravu a Zápisný lístok

      Stravovanie v Školskej jedálni 2024/2025

      informácie pre rodičov k poskytnutiu dotácie na stravu pre šk. rok 2024/2025

      Ak ste ešte nepožiadali o dotáciu na stravu od 1.9.2024, a chcete ju podať, je potrebné to urobiť do 26.7.2024 cez Edupage našej stránky v časti Žiadosti/Vyhlásenia - NÁVRATKA

      V prípade, že Vaše dieťa sa stravovať v školskej jedálni nemôže ­– zo zdravotných dôvodov, je potrebné tiež poslať Žiadosť o dotáciu od 1.9.2024. Ak bolo dieťa evidované už aj v šk. roku 2023/2024 a jeho diagnóza sa nezmenila, tiež je potrebné mi poslať lekársku správu na email jedalen@zsrusovce.sk do 26.7.2024.

     • Láska kvitne v každom veku

      V období mája až júna sme sa zapojili do projektu Láska kvitne v každom veku. Žiaci celej našej školy v rámci tohto projektu vytvorili pohľadnice s motívom kvetov a zaslali ich do domu seniorov v bratislavskom Ružinove a potešili tak miestnych obyvateľov. Za vytvorenie niekoľkých stoviek pohľadníc sme prednedávnom dostali poďakovanie od organizátorov akcie, o ktoré sa s Vami chceme tiež podeliť.

     • 6.A na výlete v Piešťanoch

      27. júna 2024 navštívila 6.A EkoPark v Piešťanoch. Na celkom veľkej rozlohe v krásnom prostredí vyrástla kontaktná ZOO.Mali sme možnosť vidieť viac ako 170 druhov zvierat z rôznych kútov sveta, niektoré aj pohladkať či nakŕmiť. O zábavu bolo postarané, previezli sme sa aj vláčikom v areáli parku. Po prehliadke zvierat sme sa presunuli do reštaurácie, kde nás čakal objednaný obed. Atmosféra bola uvoľnená a deti sa tešili na ďalšie aktivity. Okrem plavby loďkou po rybníku sa deti vyskákali na veľkom ihrisku, vyskúšali lezecké a hojdacie siete. Výlet do Ekoparku bol skvelým zážitkom a už teraz sa tešíme na nové dobrodružstvá.

     • 8.A v Trnave

      Na konci školského roka sa vždy tešíme na výlet.

      Tento rok sme obdivovali zaujímavé pamätihodnosti Trnavy. Vyskúšali sme chlad mestského stredovekého väzenia , navštívili sme mestskú vežu a obdivovali majestátnosť baziliky.

      Po prehliadke historického centra sme sa tešili na schladenie v miestnom aqaparku.

     • Koncoročný výlet 5.B v Novej Lehote

      So žiakmi 5.B sme sa v poslednom júnovom týždni doplnení žiakmi 5.A vybrali na koncoročný štvordňový výlet do Novej Lehoty. Vlastnou autobusovou dopravou sme sa dostali do objednaného hotela, kde sme strávili svoj pobyt.

      Počas štyroch dní sme absolvovali jednotlivé individuálne aj kolektívne hry podľa pripraveného programu. V rámci nich sme si zahrali turnaje vo vybíjanej, prehadzovanej aj pingpongu, vyskúšali si hod na cieľ, vedomostný kvíz i hru zvanú Snehuliaci a mnoho ďalších spoločenských hier. Nechýbala ani prehliadka okolia vo forme štvorhodinovej turistiky na hrad Tematín, ktorý prechádza rekonštrukciou a konzerváciou. V rámci ubytovania nám bol k dispozícii i krytý bazén, v ktorom sme strávili veľa času. Jednou z perličiek programu bola večerná opekačka pri vlastnoručne založenom ohni. Pritom všetkom sme nezabudli v stredu večer poctivo fandiť Slovensku v zápase EURO 24 proti R

     • 6.B - koncoročný výlet

      V dňoch 24. 06. - 27. 06. 2024 sa žiaci 6.B zúčastnili koncoročného výletu v kúpeľnom meste Dudince. Po ceste sme si urobili zastávku na kúpalisku v Nitre. Následne sme pokračovali do Dudiniec, kde nás čakali tri dni plné zábavy a oddychu. Chvíle si žiaci krátili hraním stolného tenisu, bowlingu, kúpaním v bazéne, vychádzkami po okolí, večer pozeraním Majstrovstiev Európy vo futbale, ale predovšetkým upevňovaním vzťahov a vzájomnými návštevami na izbách. Po ceste domov sme sa zastavili v Arborete Mlyňany a s množstvom zážitkov sme sa vrátili domov.

     • 3.B v Maďarsku

      Dňa 26.6.2024 sa deti z 3.B vydali na výlet za hranice Slovenska. Navštívili Baziliku v Ostrihome, kde prekonali samých seba pri výstupe na kupolu. Celkovo tak prešli po 658 schodoch, ktoré im ponúkli prekrásny výhľad na mesto a rieku Dunaj, ktorá je hranicou medzi Maďarskom a Slovenskom. Prezreli si nádherné priestory baziliky a historické náboženské predmety. Po prehliadke ich kroky smerovali na termálne kúpalisko Vadaš v Štúrove. Po výdatnom obede a oddychu sa deti vrhli do vody, kde si užili mnoho zábavy a šantenia. Spokojní sa vrátili domov vo večerných hodinách s množstvom nových zážitkov.

     • 9.B na Königswarte

      26. júna žiaci 9.B triedy vystúpili na zastávke Lafranconi a vybrali sa ponad Dunaj na hraničný prechod s Rakúskom. Pokračovali do obce Berg a odtiaľ na vrh Hindlerberg s rozhľadňou Königswarte. Trochu šliapania do kopca, zopár komárov a najmä úžasné výhľady z rozhľadne.Návrat opäť do obce Berg a cez marhuľové sady do obce Kittsee.Nasledovala zastávka v miestnej čokoládovni a potom už len smer Petržalka – Kopčianska ulica, Slovensko, MHD. Prešli približne 15km a všetci to zvládli bez väčších problémov.

     • Koncoročný výlet 9.B

      Naša 9.B trieda sa vydala na svoj posledný školský výlet vo štvrtok- 20.06. vlakom do Brna. Navštívili sme katedrálu sv. Petra a Pavla, Papiloniu, spoločne sme sa ubytovali a pripravili na slávnostnú večeru v Moravskej sále Grand hotelu. Po chutných švédskych stoloch sme sa vybrali na muzikál The Addams Family do Mestského divadla. Po veselom predstavení sme zažili atmosféru nočného Brna s osviežujúcou zmrzlinou.

     • Denné letné tábory s BelluGym

      Pekný deň milí rodičia,

      pracujete a letné prázdniny sú dlhé? Chceli by ste dožičiť svojim deťom nezabudnuteľné zážitky. Sme tu pre Vás.

      Denné letné tábory s BelluGym 2024, plné zábavy, smiechu

      a detskej radosti.

      ,, Pohyb ťa chytí za srdce"

      Zameranie: Gymnasticko - tanečné-tábory

      Miesto: Leon Centrum Slnečnice

     • Projekt našej školy uspel v programe Erasmus+

      Naša škola sa zapojila do výzvy Erasmus+ na Krátkodobé projekty mobility žiakov a zamestnancov v sektore školského vzdelávania a vo výberovom procese na rok 2024 sme získali grant na realizáciu projektu „ZŠ Rusovce – moderná a rešpektujúca škola“. Projekt začína 1. septembra 2024 a potrvá 18 mesiacov. Cieľom nášho projektu je implementovať do vyučovacieho procesu inovatívne, moderné metódy a formy práce so žiakmi, podporovať zážitkové učenie a udržateľnosť nadobudnutých vedomostí. Zároveň je naším cieľom zvyšovať úroveň vedomostí, praktických zručností a prístupu pedagogických a odborných zamestnancov v oblasti inkluzívneho vzdelávania. Veríme, že aj vďaka realizácii projektu pomôžeme našej škole neustále sa zlepšovať a byť modernou, aktívnou a rešpektujúcou pre žiakov, učiteľov aj rodičov.

     • 2. ročník na výlete

      Dňa 25.6.2024 žiaci 2.A a žiaci 2.B absolvovali školský výlet na Smolenický zámok, ktorí patrí k najmladším zámkom na Slovensku. Zámok očaril všetkých žiakov svojím romantickým exteriérom, ale predovšetkým interiérom, ktorí poskytuje reprezentačné priestory na pracovné a spoločenské podujatia pre vedecké pracoviská, firmy, či širokú verejnosť. Žiaci mali možnosť oboznámiť sa s históriou zámku, navštíviť modrý a červený salónik a pokochať sa výhľadom z vyhliadkovej veže.
      Lesnou cestičkou prišli druháci k včelárskej záhrade v areáli Včelco, kde absolvovali zážitkovo - náučnú exkurziu o živote a význame včiel a ich zaslúžilej práci, spojenú s ochutnávkou medu a tvorivou dielňou. Na chvíľu zabudli na bežné starosti, relaxovali v objatí kvetov, rastlín a byliniek. Nazreli do sveta, kde tisícky rastlín v harmónii vzájomných vzťahov vytvárajú opeľovačom prostredie pre ich neviditeľný život.
      Okr

     • Koncoročný výlet Schloss Hof v Rakúsku

      Žiaci 8. ročníka sa dňa 21. 6. 2024 zúčastnili koncoročného výletu v Rakúsku - zámok Schloss Hof. Žiaci mali možnosť prostredníctvom zážitkovej prehliadky spoznať i zákulisie zámku. Prezreli si zámok, dozvedeli sa o jeho histórií, mohli navštíviť chodby pre služobníctvo, tmavé pivničné priestory, nereštaurované miestnosti, točité schodiská. Pobyt na zámku im spríjemnili záhrady a statok so zvieratami.

     • Biblia očami detí a mládeže

      V školskom roku 2023/2024 sme sa opäť zapojili do výtvarnej súťaže Biblia očami detí a mládeže. Žiaci vytvárali práce, ktoré boli inšpirované biblickým námetom. Cenu poroty v 5. kategórii ZŠ (7. - 9. ročník) získali: Natália Belanová (7.B), Sara Slováková (8. B), Natália Strapcová (7. B).

     • Školský športovo-piknikový deň

      Záver školského roka sme si spestrili okrem iného aj Športovo-piknikovým dňom, ktorý prebiehal v areály školy v pondelok 24.6.2024. Počas tohto dňa takmer všetci žiaci školy sa zapojili do Behu solidarity, ktorý mal benefičný charakter. Žiaci a žiačky mohli pred behom dobrovoľným štartovným podporiť občianske združenie Červený nos. Čo sa nám aj úspešne podarilo a vyzbieralo sa 250 eur. Všetkým žiakom ďakujeme za podporu.

     • Čokoládovňa Maximilián

      Víťazi prvého miesta žiaci 1.A a 1.B z akcie Noc v knižnici si dňa 13.6. boli vychutnať svoje sladké víťazstvo v čokoládovni Maximilián v Starom meste. Sladká odmena v podobe čokoládového nápoja potešila ich brušká a ich ústa ostali aspoň na pár minút bez slov. Žiaci ďakujú za organizáciu tejto akcie.

     • Koncoročný vylet vo Vojke nad Dunajom

      Žiaci 1.A a 1.B sa dňa 17.6. zúčastnili koncoročného výletu vo Vojke nad Dunajom. V kempe na nich čakalo množstvo športových súťaží, jazda kočiarom ťahaným koňmi, plavba loďou, tradičná opekačka a pizza. Okrem toho deti súťažili v pingpongu a stolnom futbale. Za odmenu dostali koncoročné darčeky za úspešné zvládnutie prvého školského roka, ktoré v prírode hneď použili. Deti si tento deň naplno užili a odchádzali domov plne dojmov a zážitkov.

     • Návšteva prírodovedného múzea

      Dňa 13.6. žiaci 1.A a 1.B navštívili Prírodovedné múzeum v Bratislave, kde mali možnosť nahliadnuť mimo bežných expozícií aj do zákulisia múzea. Kurátor múzea, pán Čačaný, pre našich žiakov sprístupnil depozitáre, ktoré sú pre verejnosť nedostupné. Žiaci teda mali jedinečnú možnosť vidieť a dotknúť sa exponátov, ktoré pri návšteve múzea inak nie je možné. Mali možnosť vidieť antropologický depozitár v ktorom bolo 10 000 ľudských kostier, entomologický depozitár s množstvom vzácnych druhov hmyzu, depozitár vypreparovaných zvierat a mnoho iného.

     • Galaprogram ,,Pohyb s vášňou v srdci"

      Srdečne Vás pozývame na koncoročné prekvapenie s našimi dievčenskými farbičkami pohybu v BelluGym. Radi by sme Vám ukázali čo sa Vaše šikovné detičky (ZŠ Turnianska, ZŠ Rusovce, ZŠ Felix, Leon Centrum Slnečnice) naučili u nás za obdobie 02/2024-06/2024. Verím že budete mať umelecký zážitok a zároveň to bude pre Vás nezabudnuteľné a očarujúce.

  • Partneri

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
  •  

  • Infolinky pre ukrajinsky hovoriace osoby

   +421 513 816 111
   +421 259 765 111

  • Jedálny lístok

   • Piatok12. 07.
   • Desiata
    3.012 Pečivo vodové (50/70/80/100)
    2.070 Nátierka z tuniaka (20/26/32/40)
    1.008 Čaj ovocný s medom (150/200/200/250)
   • Obed
    5.036 Polievka hrášková so zeleninou (180/200/220/250)
    18.012 Prívarok tekvicový (130/160/190/210)
    14.042 Varené vajcia (25/50/75/100)
    3.003 Chlieb k prívarku (40/60/80/100)
    1.023 Stolová voda (200/200/200/250)
   • Olovrant
    2.003 Cereálne výrobky s mliekom (160/210/260/320)
  • Kalendár

    zatiaľ žiadne údaje
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje
  • Kontakty

   • Základná škola s materskou školou, Vývojová 228, Bratislava
   • +421 x 62859124
    0911 229 127
   • Vývojová 228, Bratislava - Rusovce
    Slovakia
   • 31781845
   • PaedDr. Mgr. Rastislav Kunst
    riaditeľ školy
    zsrusovce@zsrusovce.sk
    +421 911 229 124
   • Mgr. Lenka Krišpinská
    02/62859124
    0911 229 127
   • Mgr. Diana Petrovičová
    diana.petrovicova@zsrusovce.sk
    tel.: 02/62 859 301
    +421 911 229 130
   • Vedúca jedálne: Helena Sekaninová
    e-mail: jedalen@zsrusovce.sk
    mobil:+421 0911 236 681
    Čas vydávania obedov: 11:30 - 14:00
    Odhlásenie zo stravy: denne do 8:00 osobne, alebo SMS správou na číslo 0911 236 681
   • e-mail: clenradyskolyms@gmail.com
   • Tajomníčka: Zuzana Nováková
    Pondelok: 8.00 hod. – 9.00 hod.
    Utorok: 15.00 hod. – 16.00 hod.
    Streda: 8.00 hod. – 9.00 hod.
    Štvrtok: 15.00 hod. – 16.00 hod.
    Pondelok až piatok: 10.30 hod. – 11.00 hod.
   • Jarmila Ďurďovičová
    jarmila.durdovicova@zsrusovce.sk
    02/62859124
    +421 0911 229 127
   • Mgr. et Mgr. Eva Belanová
    predsedníčka ZO OZ
    e-mail: zovyvojova228@gmail.com
  • Prihlásenie