• Všetky informácie nájdete v priečinku "O škole 2%" ďakujeme.Pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozh
 • Úradné hodiny sekretariátu ZŠ s MŠ počas mesiacov júl - august

  Od 1.7. 2024 do 12.7.2024 denne od 8:30 do 14:00 h

  Od 5.8. 2024 do 8.8. 2024 denne od 9:00 do 13:00 h

  Od 19. 8. 2023 do 23. 8. 2023 denne od 8:30 do 14:00 h

     • OZNAM - Športovo-piknikový deň

      Milí rodičia, milí žiaci,

      radi by sme vám oznámili, že v pondelok 24.6. sa na školskom dvore uskutoční Športovo-piknikový deň. Deti prídu na vyučovanie tradične do 7:55.

      Akcia sa začína o 8:30. Počas tohto dňa sa uskutoční benefičný Beh solidarity za dobrovoľné štartovné 2 eurá a viac, súťaž v rýchlostnom behu, turnaj v Hugalele, taktiež budú prichystané lopty a iné športové pomôcky pre deti. Výťažok z Behu solidarity pôjde na občianske združenie Červený nos (Clowndoctors).

     • Koncoročný výlet 5.A

      Dňa 18.6. sa 5.A vybrala na koncoročný výlet vlakom do mesta Žilina. Žiaci a žiačky si užili celkom dlhú cestu vlakom, počas ktorej sa dokázali pekne zabaviť a hrali rôzne hry alebo sa rozprávali. V Žiline sme si pozreli centrum mesta, historické budovy, aj v nemeckom štýle. Následne sme navštívili Považskú galériu, kde sme si so skvelým výkladom pani kurátorky mohli pozrieť výstavu Vincenta Hložníka a výstavu Stredomorské stopy. Nakoniec sme absolvovali zaslúžené občerstvenie, malé nákupy a cestu domov. Tešíme sa na ďalšie skvelé výlety!

     • Prespávačka školského parlamentu

      Z dňa 31.5. na 1.6. sa konala na našej škole prespávačka. Zúčastnili sa jej žiačky školského parlamentu a ich hostky. Bola to výnimočná prespávačka. 1.B, 1.A a 2.B nám poslúžili ako spálne. Aj keď musím povedať, že veľa sme toho nenaspali. Bol to úžasný zážitok. Na večeru sme mali skvelú pizzu. Pozerali sme aj film. Najzábavnejšia časť bola schovávačka po škole. Za tento úžasný zážitok sa chceme poďakovať pani učiteľkám Kamenskej a Iglarčíkovej.

     • Zábavné centrum- Leon

      Trieda 2.A, v piatok 21.6.2024 navštívila zábavné centrum Leon v Petržalke. Naplno si užívali behy, skoky, saltá, šmýkanie… Vraj to bol najlepší deň v živote :-) Po Leone sa schladili nanukom a spokojní sa vrátili na školský dvor plný hier.

     • Olympijský festival nádeji

      V dňoch 10-14 .6.2024 sa žiaci prvého stupňa našej základnej školy zúčastnili akcie Olympijský festival nádeji Petržalka.

      Súťažilo sa v disciplínach:

      plávanie: Bodická 1 miesto, zmiešaná štafeta 3. miesto

      atletika: Hudák 2. miesto 60 m, Jankuliak 1. miesto 250 m beh, 3. miesto zmiešaná štafeta, Striha 3. miesto skok do diaľky, Nagyová 2. miesto hod vortex

     • Čert a Káča

      Dňa 12. 06. 2024 sa trieda 6. B vybrala za kultúrou do Slovenského národného divadla na operu Čert a Káča. Po skontrolovaní lístkov sme sa usadili do lóži, kde sme mali dobrý výhľad na pódium.

      Veselý príbeh o Čertovi a drzej Káči bol plný pohybu i humoru. Prelínal sa v ňom tradičný rozprávkový svet so súčasnosťou. Bol plný dynamiky a pohybu vďaka tanečníkom, akrobatom a parkúristom.

     • Grilovali sme na Železnej studničke

      V piatok, 14. júna, sme sa hustými kopcovitými lesmi zo strany mestskej časti Lamač ocitli na Železnej studničke.

      Obe triedy piatakov – 5.A aj 5.B si spoločne priniesli špekáčiky, párky, syr i slaninu na opekanie, ktoré napokon skončili v grilovacom altánku pri Partizánskej lúke. Z učiteľov sa na chvíľku stali profesionálni šéfkuchári, vôňa grilovaného mäsa sa šírila lúkou a piataci pomaly obsadili i detské ihriská a preskúmali miestny potok.

     • Na jeden deň vysokoškolákom

      Žiaci 6.A si vo štvrtok, 13. júna, vyskúšali, aké to je zasadnúť do univerzitných lavíc. Po prechádzke Starým Mestom zavítali na Filozofickú fakultu Univerzity Komenského, kde ich už čakali vyučujúce Katedry pedagogiky.

      Po návšteve predčelia hlavnej budovy univerzity sa dozvedeli základné fakty o univerzitnom živote od pani doktorky Medveďovej, ktorá im predstavila aj osobnosť Jána Amosa Komenského – učiteľa národov. Následne absolvovali komentovanú prehliadku budovy fakulty s doktorkou Pleschovou, ktorá im ukázala i niekoľko miliónov rokov staré fosílie a bývalú vládnu kuchyňu.

     • Školský výlet žiakov siedmeho ročníka

      11. júna 2024 sa žiaci 7. ročníka zúčastnili výletu na Žitný ostrov a do Hurbanova.
      Prvá zastávka bola v Slovenskej ústrednej hvezdárni v Hurbanove, kde sa dozvedeli mnoho informácií o vzniku hvezdárne a o jej zakladateľovi. V miestnom planetáriu si prezreli nádhernú hviezdnu oblohu a dostali sa aj k najväčšiemu ďalekohľadu v pôvodnej budove hvezdárne.
      Ďalšou zastávkou bol vodný plávajúci mlyn v Kolárove. Už samotný prístup k mlynu bol jedinečný, veď prechádza sa k nemu po najdlhšom zastrešenom drevenom moste v Európe. Pani sprievodkyňa porozprávala o histórií vodných mlynov na Váhu a vysvetlila ako taký mlyn fungoval. Z prekrásnej prírody, kde je mlyn umiestnený, viedla cesta opäť do mesta. Tentoraz to bolo Komárno.
      V tomto meste si žiaci pozreli starú vojenskú pevnosť, ktorá prechádza rekonštrukciou. Dozvedeli sa aj to, že v polovici 19. storočia sa stal komárňanský pevnostný systém na

     • Škola v prírode – Račkova dolina

      V dňoch 3.6. - 7.6. sa žiaci 4.A a 4.B triedy zúčastnili školy v prírode v krásnom prostredí Račkovej doliny. Počas nášho pobytu sme načerpali sily z prírodných krás Západných Tatier. Navštívili sme Múzeum liptovskej dediny v Pribyline, kde sme mali možnosť vidieť ako žili, učili sa a pracovali naši predkovia. Pozreli sme si dobový dom richtára a staré stajne. Žiakom sa rovnako páčila možnosť nahliadnuť do medvedieho brloha, či vstúpiť do bobrieho hradu.

     • Galéria Nedbalka

      Dňa 7. 6. navštívili naši deviataci Galériu Nedbalka. Prezreli si diela významných osobností slovenskej výtvarnej scény od konca 19. storočia až po súčasnosť. Umelecký zážitok v nás vyvolali nielen vystavené diela, ale aj priestory krásnej historickej budovy, v ktorej sa Galéria Nedbalka nachádza.

     • Šálka kultúry s Oliverom Twistom na Novej scéne

      V utorok, 4. júna, sme sa so žiakmi 5.B pri príležitosti Dňa detí vybrali na mimoriadnu školskú premiéru momentálne najznámejšieho predstavenia Novej scény – muzikálu Oliver! V spoločnosti vypredaného hľadiska plného žiakov a študentov iných, nielen bratislavských škôl, sme z balkóna sledovali začiatky divadelnej kariéry detského herca v hlavnej úlohe Olivera, Arthura Haverdu, ktorému asistovali aj skúsení starší herci ako Csongor Kassai v role Fagina alebo Dárius Koči ako Bill Sikes. Dva a pol hodinové predstavenie zahŕňalo i množstvo ďalších detských hercov, ktorí sa vôbec nenechali zahanbiť.

     • 2.A navštívila ZOO

      Žiaci z 2.A sa dňa 7.6. vybrali na exkurziu do Zoo v Bratislave.

      Dozvedeli sa, ktoré zviera spí po stojačky denne len pár minút , že lev juhoafrický menom Samba je väčšinu dňa (až 20 hodín) nečinný ( aktívny je hlavne za súmraku, v noci a na úsvite) že rozdiel medzi levom a levicou Javou je výrazný – samec má na hlave okolo krku a na hrudi hrivu, ktorá ho chráni pred pazúrmi iných samcov pri súbojoch o postavenie v skupine, že Gibon zlatolíci je ohrozený ľudoop juhovýchodnej Ázie a veľmi veľa ďalších zaujímavosti.

     • Športový školský deň Detí - MDD

      Dňa 3.6.2024 celá naša škola oslávila deň detí na Divokej vode v Čunove, kde sa všetci dopravili mestskou hromadnou dopravou. Podarilo sa nám zabezpečiť v spolupráci s Dopravným podnikom mesta Bratislavy mimoriadne dlhé autobusy. Takže presun tam aj späť bol pre nás všetkých jednoduchší.

      Žiaci si užili množstvo atrakcií ako boli detský paintball, aquaroller, raftovanie, kajak, kanoe Padleboard, jazda s doprovodom na štvorkolkách a zábavy či už na plážových ihriskách alebo v bazéne. Počas celého dňa mohli žiaci využívať celý areál vodných športov pod dohľadom svojich pani učiteliek a učiteľov.

     • Plavecký kurz

      Žiaci I. stupňa v počte 134, sa v dňoch 20.-31.5. 2024 zúčastnili plaveckého kurzu na plavárni Iuventa v Karlovej Vsi.

      S trénermi zo Športovkova, ktorých veľmi dobre poznali z korčuliarskeho kurzu, nadobúdali, ale aj zdokonaľovali plavecké zručnosti 5 dní v týždni. Za každodenné úsilie žiaci dostávali zaslúžene sladké odmeny. Na záver kurzu sa trénerom predviedli naše talenty v speve, v tanci, ale aj v gymnastike :)

     • Bratislavské opevnenie II.

      Dňa 29.5.2024 sa žiaci 7.B zúčastnili pravidelnej prírodovedno-vlastivednej vychádzky a pokračovali v hľadaní zachovalých opevnení z obdobia II. svetovej vojny.

      Na našich predošlých vychádzkach sme videli Bunker B-S 1 „Šterkovište“, Bunker B-S 15 "Ostrov", Bunker B-S 14 "Duna" a B-S13 "Stoh".

      Tentoraz sme sa dohodli so správcom jedného z týchto objektov a tak sme sa dostali aj do vnútorných priestorov bunkru B-S 4 „Lány“. Za zaujímavú a odbornú prednášku spojenú s ukážkami zbraňových systémov, technického vybavenia a zázemia osádky bunkru patrí veľká vďaka nadšencom, ktorým sa podarilo tento objekt zrekonštruovať.

     • Ukážka práce psovoda

      V utorok 28. mája sa v priestoroch školského dvora uskutočnila pre žiakov 1.A a 1.B zaujímavá akcia s príslušníkmi Finančnej správy odboru kynológia z Gajar. Prišli aj so svojimi špičkovo vycvičenými a poslušnými pomocníkmi – psom Maťom a Mambou (rasa nemecký ovčiak) a Guccim (bradáč), aby nám predviedli ukážky výcviku psov, ktorí pomáhajú polícii pri hľadaní stôp, drog, cigariet, pri prenasledovaní páchateľa a pod. Najviac sa žiakom páčilo dolapenie páchateľa psom – figurant (žiak) mal na sebe ruksak so zakázanými látkami.

  • Partneri

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
  •  

  • Infolinky pre ukrajinsky hovoriace osoby

   +421 513 816 111
   +421 259 765 111

  • Jedálny lístok

   • Pondelok15. 07.
   • Desiata
    3.007 Chlieb na desiatu (55/65/75/90)
    2.028 Nátierka liptovská (20/26/32/40)
    2.086 Zeleninová obloha - paprika (15/19/22/30)
    1.005 Čaj ovocný (lesná zmes) (150/200/200/250)
   • Obed
    5.083 Polievka kuracia (180/200/220/250)
    4.003 Cestovina (13/15/17/20)
    15.031 Palacinky s džemom (180/240/300/360)
    1.016 Mlieko plnotučné (150/200/200/250)
   • Olovrant
    3.011 Pečivo tukové (grahamové) (50/70/80/100)
    2.067 Nátierka z ovsených vločiek s kápiou (20/26/32/40)
    1.011 Čaj ovocný, nesladený (broskyňa) (150/200/200/250)
  • Kalendár

    zatiaľ žiadne údaje
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje
  • Kontakty

   • Základná škola s materskou školou, Vývojová 228, Bratislava
   • +421 x 62859124
    0911 229 127
   • Vývojová 228, Bratislava - Rusovce
    Slovakia
   • 31781845
   • PaedDr. Mgr. Rastislav Kunst
    riaditeľ školy
    zsrusovce@zsrusovce.sk
    +421 911 229 124
   • Mgr. Lenka Krišpinská
    02/62859124
    0911 229 127
   • Mgr. Diana Petrovičová
    diana.petrovicova@zsrusovce.sk
    tel.: 02/62 859 301
    +421 911 229 130
   • Vedúca jedálne: Helena Sekaninová
    e-mail: jedalen@zsrusovce.sk
    mobil:+421 0911 236 681
    Čas vydávania obedov: 11:30 - 14:00
    Odhlásenie zo stravy: denne do 8:00 osobne, alebo SMS správou na číslo 0911 236 681
   • e-mail: clenradyskolyms@gmail.com
   • Tajomníčka: Zuzana Nováková
    Pondelok: 8.00 hod. – 9.00 hod.
    Utorok: 15.00 hod. – 16.00 hod.
    Streda: 8.00 hod. – 9.00 hod.
    Štvrtok: 15.00 hod. – 16.00 hod.
    Pondelok až piatok: 10.30 hod. – 11.00 hod.
   • Jarmila Ďurďovičová
    jarmila.durdovicova@zsrusovce.sk
    02/62859124
    +421 0911 229 127
   • Mgr. et Mgr. Eva Belanová
    predsedníčka ZO OZ
    e-mail: zovyvojova228@gmail.com
  • Prihlásenie