• FIRST LEGO League

• Do galérie FIRST LEGO League boli pridané fotografie.

11. januára sa žiaci robotického krúžku zúčastnili regionálneho kola medzinárodnej robotickej súťaže FIRST LEGO League, ktorá bola vyvrcholením ich viac ako štvormesačnej prípravy. Súťaže sa zúčastnilo štrnásť tímov, ktoré museli absolvovať štyri povinné časti, Robot Game, Robot Design, Výskumná úloha a Tímová práca.

Náš tím v celkovom hodnotení obsadil 4. miesto a v Robot Design získal 2. miesto.

Ak sa chcete o súťaži dozvedieť viac, navštívte stránku www.fll.sk.

• Do galérie Minihádzaná boli pridané fotografie.

Naši žiaci 3. - 4.  ročníka sa 11.4.2018 zúčastnili turnaja v Minihádzanej kde sme zo šiestich zápasov 2 krát zvíťazili , raz remizovali , 3 krát prehrali napokon  sme obsadili 9 miesto

• Výchovný koncert "Svet peňazí"

• Do galérie Výchovný koncert "Svet peňazí" boli pridané fotografie.

Umelecká agentúra Amos dňa 10. apríla 2018  našich žiakov na I. stupni prekvapila moderným výchovným koncertom pod názvom

,, Svet peňazí “

Program bol kvalitne a pútavo spracovaný, aktuálny na tému finančná gramotnosť.

Hudobnú zložku tvorili piesne od slovenských skupín ako DESmod, IMT Smile.

Piesne priamo korešpondovali s tematikou finančnej gramotnosti a boli podporené video-projekciou, ktorá koncert vizuálne obohatila.

Program bol poučný, veku primeraný, žiaci boli vtiahnutí do diania prostredníctvom aktivít a kvízov.

• McDonald Cup I. kolo

• Do galérie McDonald Cup I. kolo boli pridané fotografie.

Naši ziaci z I. stupňa  vyhrali všetky zápasy 1 kola McDonald Cup-u v ktorom sme sa zúčastnili spolu ZŠ Budatínska , ZŠ Jarovce a ZŠ Černyševského a postúpili do ďalšieho kola.

• ČIPOVANIE OBEDOV

• O Z N A M

Vážení rodičia oznamujeme Vám na základe rozhodnutia vedenia školy , že dňom 04. 04. 2018 v prípade že sa dieťa neodčipuje pred vydaním stravy – obed dieťaťu nebude vydaný.

Dôvodom tohto rázneho kroku je priebežná presná kontrola odobranej – zaplatenej stravy ( kvôli doteraz vzniknutým nezrovnalostiam v platbách ).

Bol poskytnutý dostatočne dlhý časový priestor na zaužívanie čipovania sa pred obedom.

riaditeľ ZŠ s MŠ

• ŠKD

Vážení rodičia, oznamujeme Vám, že z dôvodu jarných prázdnin od 5.3.2018 do 9.3.2018 vrátane nebude ŠKD v prevádzke. Prevádzka ŠKD bude obnovená v pondelok 12.3.2018 v bežnom režime od 6.30 hod. - 17.00 hod.

• Tatranská Lomnica 2018

• V Nedeľu 4.2.2018 sa naložili veci a vydali sme sa na cestu do Tatranskej Lomnice. Cesta prebehla hladko a po ubytovaní a večeri sme mali na programe Biely kódex (zásady správania sa na svahu ) potom nasledovala kontrola výstroje aby v pondelok ráno boli všetci pripravení na svah. Výcvik prebiehal v 3 výkonnostných lyžiarskych skupinách a v jednej snowbordovej skupine. V stredu poobede sme boli  na bazéne trosku zregenerovať  a v piatok deti absolvovali záverečné preteky. Výcvik prebehol bez komplikácií všetci začiatočníci sa naučili základy lyžovania alebo snowbordingu a pokročilí sa zdokonalili, čo považujem za veľmi pozitívne a motivačne pre deti do budúcnosti.

Do galérie Tatranská Lomnica 2018 boli pridané fotografie.

• KARNEVAL v ŠKD

• Fašiangy sú tradične obdobím karnevalov a plesov. Masky a kostýmy si deti svedomito pripravovali a tešili sa na karneval, ktorý sa konal v telocvični ZŠ 08. 02. 2018.

Rozprávkové bytosti, zvieratká a ďalšie krásne masky privítal o 14,00 hod. Šašo Jaro, ktorý rozprúdil zábavu s ďalším bohatým programom. Deti si so Šašom Jarom  zatancovali a samozrejme nechýbali aj rôzne zábavné súťaže. Po takej dobrej zábave ich Šašo Jaro odmenil sladkým prekvapením.

K fašiangom patria aj tradičné fašiangové šišky, ktoré s teplým čajíkom deťom ponúkli pani vychovávateľky.

Spokojné detičky odchádzali z karnevalu s úsmevom na tvári .

• Školské spoje č. 12 a 18 nepremávajú!

• Z dôvodu vysokej chorobnosti vodičov autobusov a tým nemožnosti zabezpečiť výpravu všetkých spojov na jednotlivých linkách, je Dopravný podnik Bratislava, a. s. nútený v dňoch 19. 2. 2018 až 2. 3. 2018 pristúpiť k obmedzeniu premávky MHD. Na niektorých linkách budú autobusy premávať podľa cestovných poriadkov platných pre školské prázdniny. Toto obmedzenie sa týka aj linky č. 99, ktorej autobus zabezpečuje školské spoje č. 12 a 18. Keďže v prázdninovom grafikone tejto linky nie je zapracovaná prevádzka školských spojov, nie sme, bohužiaľ, schopní v uvedených dňoch zabezpečiť prevádzku týchto školských spojov. V uvedených dňoch školské spoje č. 12 a 18 nebudú premávať.

Školské spoje č. 12 a 18  budú opäť premávať po ukončení jarných prázdnin od 12. 3. 2018.

• Bold Rabbit

• Dňa 25.1. 2018 sa žiaci 5. a 4. ročníka zúčastnili na divadelnom predstavení „Bold Rabbit“ - Smelý zajko, v Dome kultúry Zrkadlový háj v Petržalke. Predstavenie bolo v anglickom i v slovenskom jazyku a splnilo naše očakávania. Deťom sa príbeh páčil a nemali problém s porozumením jednotlivých replík v angličtine.

• O Z N A M

• Vážení rodičia, oznamujeme Vám, že deti na Lyžiarsky výcvik v Tatranskej Lomnici docestovali v poriadku.

• Stretnutie rodičov

Vážení rodičia, v stredu dňa 24. 01. 2018 o 17.00 hod., v 8. A triede sa uskutoční stretnutie rodičov žiakov, ktorí sa zúčastnia Lyžiarskeho výcviku. Účasť nutná !