• Aktuálne informácie pre rodičov žiakov:

Informácie k prijímaciemu konaniu na SŠ.

Vážení rodičia,

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR zverejnilo Rozhodnutie o termínoch, organizácii a hodnotení prijímania na vzdelávanie v stredných školách v čase mimoriadnej situácie v školskom roku 2019/2020.  Nájdete ho na stránke

Nižšie uvádzame výber najdôležitejších informácií.

Vzor tlačiva Záväzné potvrdenie o nastúpení/nenastúpení na štúdium nájdete vo vyššie uvedenom dokumente na stránke ministerstva školstva.

Uchádzač:

Uchádzač alebo zákonný zástupca maloletého uchádzača do 4. júna 2020 doručí strednej škole, do ktorej bol uchádzač prijatý na vzdelávanie, potvrdenie o nastúpení žiaka na štúdium alebo potvrdenie o nenastúpení žiaka na štúdium, ktorého vzor je uvedený v prílohe č. 1.

Záväzné potvrdenie o nastúpení žiaka alebo nenastúpení žiaka na štúdium sa doručí strednej škole cez informačný systém základnej školy (napr. EduPage), odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom e-mailu alebo poštou na adresu strednej školy.

Rozhodujúci je dátum doručenia strednej škole.

ZŠ s MŠ Vývojová 228 prosí rodičov, aby poslali potvrdenie o nastúpení/nenastúpení žiaka na štúdium prostredníctvom e-mailu alebo poštou priamo na adresu strednej školy.

Uchádzač so zdravotným znevýhodnením alebo zákonný zástupca maloletého uchádzača predloží vyjadrenie všeobecného lekára o schopnosti študovať zvolený odbor výchovy a vzdelávania v termíne určenom riaditeľom strednej školy najneskôr 31.augusta 2020.

Uchádzač prijatý na strednú školu doplní všetky potrebné potvrdenia, ktoré sa pripájajú k prihláške na vzdelávanie, najneskôr do 31. augusta 2020.

Riaditeľ SŠ :

Riaditeľ strednej školy do 29. mája 2020 rozhodne o prijatí alebo neprijatí žiaka na základe výsledkov prijímacieho konania.

Riaditeľ strednej školy najneskôr do 29.mája 2020 doručí uchádzačovi rozhodnutie o prijatí cez informačný systém základnej školy (napr. EduPage), odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom e-mailu alebo poštou.

Riaditeľ strednej školy do 5. júna 2020 zverejní počet obsadených miest a počet voľných miest na webovom sídle strednej školy alebo na výveske strednej školy.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Testovanie 9    2020

TERMÍN TESTOVANIA: streda 1. apríl 2020

Náhradný termín: 15. apríl 2020

Testované predmety: matematika (30 úloh), slovenský jazyk a literatúra(30 úloh).

INFORMÁCIE O TESTOVANÍ

webové sídlo NÚCEM www.nucem.sk v časti MERANIA/Testovanie 9

Príchod do školy o 7:30, najneskôr o 7:40

Žiaci si prinesú povolené pomôcky: guľôčkové pero, ktoré píše namodro (nie gumovacie ani atramentové), kalkukačky, rysovacie pomôcky, náhradné pero píšúce namodro, okrem toho aj desiatu, pitie, prezuvky a žiaci ZZ si prinesú kompenzačné pomôcky.

NEPOVOLENÉ POMÔCKY:  výpisky, učebnice, študijné materiály, mobily a pod.

Dôležité informácie k príjmaciemu konaniu na stredné školy

2019-2020_Ako podať prihlášku na štúdium na strednej škole

Ministerstvo školstva SR: www.minedu.sk
      Školské výpočtové stredisko Bratislava www.svs.edu.sk/
      www.kamnaskolu.sk – portál VÚC
      www.stredneskoly.eu – katalóg stredných škôl

Výchovný poradca:

Mgr. Andrea Suchá, kontakt: andrea.sucha@zsrusovce.sk
      Poradensko – konzultačný deň výchovného poradcu: UTOROK 08.00- 12.00 hod. (osobné konzultácie aj v čase po vzájomnej dohode)

Práca výchovného poradcu je zameraná na

• poradenská a konzultačná činnosť - poradenstvo v otázkach výchovy a vzdelávania pre rodičov aj pedagógov, v oblasti prevencie problémového vývinu deti a mládeže, pre rodičov aj pedagógov
      • poradenská a konzultačná činnosť v oblasti profesijnej orientácie a možnostiach voľby povolania,
      • koordinačná činnosť – zameraná na prepojenie školy so zariadeniami výchovného poradenstva a prevencie a inými odbornými zariadeniami zaoberajúcimi sa starostlivosťou o deti a mládež a poskytovanie metodickej pomoci pedagogickým a odborným zamestnancom,
      • preventívna činnosť - zameraná na predchádzanie vzniku a šírenia sociálno-patologických javov (pôvodná formulácia evokuje predstavu, že na škole už zápasíme s prítomnosťou drog alebo delikventným správaním).
      • vedenie dokumentácie VP a archivácia
      • poskytovanie metodickej a informačnej pomoci pedagogickým a odborným zamestnancom školy,
      • poskytovanie aktualít na webe stránke školy