• Úradné hodiny sekretariátu ZŠsMŠ
  počas júla - augusta

  Od 1.7. 2024 do 12.7.2024 denne od 8:30 do 14:00 h

  Od 5.8. 2024 do 8.8. 2024 denne od 9:00 do 13:00 h

  Od 19. 8. 2023 do 23. 8. 2023 denne od 8:30 do 14:00 h

    • Krabičky plné lásky!

    • Aj tento rok sme sa zapojili do celoslovenskej zbierky pre seniorov "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok."

     Vďaka všetkým zapojeným rodičom a žiakom sa nám spolu s materskou školou podarilo naplniť neuveriteľných 120 krabičiek!

     Ďakujeme veľmi pekne, že sme mohli spoločne spríjemniť Vianoce osamelým seniorom.

   • Týždeň informatiky 2023
    • Týždeň informatiky 2023

    •    V tomto školskom roku sa aj žiaci našej školy zapoja do akcie "Týždeň informatiky". Realizovať ju budeme na hodinách informatiky v termíne od 4. do 8.12. 2023. Celý tento týždeň bude zameraný na programovanie hravou formou.

     Projekt Hour of Code™ je súčasťou iniciatívy Týždeň informatiky [csedweek.org] a portálu Code.org [code.org]. Jeho ambíciou je predstaviť žiakom základy informatiky a programovania.

     „Hodina kódu je navrhnutá tak, aby demystifikovala programovanie a ukázala, že informatika nie je žiadna veda a jej základy sa môže naučiť každý,“ vyjadril sa Hadi Partovi, zakladateľ a generálny riaditeľ organizácie Code.org. „Hodinu kódu už absolvovalo viac ako 100 miliónov žiakov po celom svete. Dopyt po relevantnom vzdelaní v oblasti informatiky hodnom 21. storočia nemá hraníc.“

    • Školský eshop

    • Radi by sme Vás informovali o blížiacom sa konci objednávania kolekcie oblečenia s logom našej školy.

     To bude možné ešte do zajtra 30. novembra vrátane. Nasledujúci deň sa e-shop uzavrie a objednané veci pôjdu do výroby.

    • Slovenský pohár plaveckých nádejí

    • Bibiana Bodická, žiačka 4.A triedy, sa v sobotu dňa 25.11.2023 zúčastnila v Bratislave plaveckých pretekov s názvom: „Slovenský pohár plaveckých nádejí“

     Bibiana odplávala a obsadila:
     100m kraul - 1.miesto
     100m prsia - 2.miesto
     100m motýlik -2.miesto

     Bibke srdečne blahoželáme a držíme palce v ďalších súťažiach.

    • 13. ME WUKF

    • 19. novembra sa zavŕšili vo francúzskom Antibes Majstrovstvá Európy v karate.

     Žiak našej školy MARTIN MALINA sa stal VICEMAJSTROM EURÓPY 2023!!!

     Na ME sa zúčastnil aj ďalší náš žiak JAKUB LETOVANEC, ktorý vo svojej kategórii obsadil krásne 7.miesto spomedzi 19 pretekárov.

    • Svätomartinský lampiónový sprievod

    •    V pondelok 13.11.2023 sa v Rusovciach uskutočnil lampiónový sprievod. Program začal pri Kostole sv. Víta. Dve žiačky našej školy prečítali legendu o svätom Martinovi a žiačka ZUŠ-ky zahrala na husliach. Potom sa lampiónový sprievod vydal cez Rusovský park. Bolo to už po zotmení, ale po celej trase sprievodu nás sprevádzali sviečky. Vodná veža aj altánok boli krásne nasvietené. V altánku žiačka našej školy zahrala Martina na bielom koni. Občas sa objavili aj svetelné efekty a celé to vyzeralo veľmi zaujímavo. Jediná škoda bola, že sa silno rozpršalo. Celkovo to však bola veľmi príjemná a vydarená akcia.

     Školský parlament

    • Bubnovačka

    •    Dňa 20.11. sme sa zapojili do 10. ročníka akcie s názvom Bubnovačka, ktorá má za cieľ informovať o význame ochrany detí pred násilím.Bubnovali sme, aby hlas detí bolo počuť vždy, keď sa niečo deje, aj v spolupráci s bubeníkmi z kapely Maribondo drums.

     Pretože ticho deti pred násilím neochráni!

    • Pešibus - vyhodnotenie

    • Ide, ide pešibus,
     veľký ako autobus.
     Vezie, vezie detičky,
     do rusovskej školičky.

     Dňa 16. 11. 2023 bola žiakom 2.A triedy odovzdaná cena za prvé miesto v projekte Pešibus. Najlepšia trieda z celej Bratislavy (zapojených bolo 29 tried) získala výlet plný nezabudnuteľných zážitkov v športovom klube Hangair!

     Prvú cenu žiakom prišla osobne odovzdať Ing. arch. Veronika Chládeková, PhD., odborníčka na participatívne plánovanie reprezentujúc Metropolitný inštitút Bratislavy v spoločnosti RTVS.

     Celý projekt podporoval mobilnú aktivitu detí - aby deti chodili do školy viac peši, či na kolobežke, bicykli, skejte. Chodenie peši do školy bolo dobré pre naštartovanie detského organizmu na učenie sa, a taktiež na zníženie znečistenia ovzdušia v okolí školy.

     Zapojením sa do projektu deti zistili, že chodenie do školy pešibusom vie byť väčšia zábava ako sedenie v aute 🙂

     Prvému miestu sa žiaci veľmi tešili a už sa nevedia dočkať ako si prvú cenu v športovom centre všetci spoločne užijú. Blahoželáme!

    • Finančná správa - náučná prednáška

    •    Žiaci 1.A a 1.B sa dňa 10.11.2023 zúčastnili náučnej prednášky hravou formu na tému Finančná správa. Dozvedeli sa od pracovníkov finančného úradu, čo sú to dane, ako a kto ich musí platiť, mali možnosť vidieť aj skutočnú uniformu a služobný preukaz.

     Ďalej videli ukážku výcviku 52 služobných psov, aké plemená finančná správa využíva pri svojej práci a akou formou sú cvičení na vyhľadávanie zakázaných látok. Žiaci získané vedomosti následne použili v súťažiach, za ktoré dostali množstvo odmien.

     Ďakujeme zamestnancom finančnej správy, že si našli čas a prišli nám ukázať svoje povolanie.

    • Halový turnaj PENALTA

    • Dňa 15.11.2023 sa žiaci 7., 8., 9. ročníka zúčastnili turnaja v halovom futbale PENALTA, kde v skupine B obsadili po dvoch výhrach a dvoch prehrách 3. nepostupové miesto.

    • V piatok sme mali Chuť žiť!

    • V piatok 10. 11. sa žiaci 8. a 9. ročníka zúčastnili interaktívneho workshopu na tému Zdravé stravovanie, výživa a prevencia porúch príjmu potravy, ktorý sme pripravili v spolupráci s OZ Chuť žiť.

     Do školy k nám prišli tri lektorky – psychologička, odborníčka na zdravú výživu a peer konzultantka, teda lektorka s osobnou skúsenosťou s poruchou príjmu potravy. Ich spoločným cieľom bola edukácia detí v oblasti racionálnej výživy, podpora zdravého a láskavého vzťahu k sebe samému a rozvoj kritického myslenia na sociálnych sieťach. Workshop bol zameraný aj na destigmatizáciu ochorenia porúch príjmu potravy a posilnenie protektívnych faktorov a zdrojov, ktoré žiaci a žiačky môžu dlhodobo využívať vo vlastnom živote.

     Workshop sme mohli zrealizovať aj vďaka podpore Nadačného fondu Kaufland a jeho projektu HRAVO o ekológii a zdravej výžive s Kauflandom. Ďakujeme!

    • Halloween na ZŠ Rusovce

    • Milí spolužiaci, učitelia a rodičia, v piatok 27.10.2023 sme mali v škole súťaž o najlepšie Halloweenske masky. Žiaci sa týmto mohli zapojiť a na jeden deň sa stať hocikým, kým chceli. Videli sme veľa pekných masiek, no oceniť sme mohli iba troch z 1. stupňa a troch z 2. stupňa. Výhercovia získali sladké maškrty, ale aj poukážky do kníhkupectva.

     Z prvého stupňa vyhrali tieto masky:

     1. Zloba

     2. kostlivec

     3. čarodejnica

      

     Z druhého stupňa:

     1. upírka

     2. Kim Čong-un

     3. pirátka

      

     Ďakujeme zúčastneným a gratulujeme výhercom.

     Žiacky parlament

    • Anglické divadlo

    • Dick Whittington and His Cat po anglicky

     Cudzí jazyk sa dá učiť mnohými spôsobmi, a preto sa triedy 5.ročníka dňa 9.11. zúčastnili divadelnej hry v anglickom jazyku s názvom Dick Whittington and His Cat. Toto divadelné predstavenie nám priblížilo príbeh Dicka Whittingtona, siroty a človeka bez domova, ktorý sa neskôr vďaka osudu stal bohatou a známou osobnosťou Londýna. Tento príbeh patrí medzi tradičné anglické príbehy a je založený na skutočnosti. Našim žiakom a žiačkam sa predstavenie prevažne páčilo a v budúcnosti určite využijeme ďalšie možnosti ako sa inou a zaujímavou formou môžeme učiť po anglicky, ale aj po nemecky.

    • Stratený poklad Nitrianskeho hradu

    • Dňa 9.11. sa žiaci 4.A a 4.B zúčastnili vzdelávacieho programu Stratený poklad Nitrianskeho hradu. Primárnym účelom bolo prepojiť aktuálne preberané vlastivedné učivo o veľkomoravskom dedičstve s interaktívnym výkladom priamo v centre diania – meste Nitra.

     ​​​​​​​Žiaci sa aktívne zapájali do naratívneho výkladu o histórii Veľkomoravskej ríše i neskorších dejinných míľnikoch Nitry. Žiaci sa tak dozvedeli zaujímavosti o barokovej a gotickej architektúre priamo v katedrále sv. Emeráma. K náučnému výkladu a prehliadke hradného komplexu neodmysliteľne patrila aj legenda o kováčovi Corgoňovi, či prehliadka expozície diecézneho múzea, v ktorom žiaci mohli vidieť najstaršie listiny nájdené na našom území.

     ​​​​​​​Najväčšej popularite sa však tešila finálna fáza programu, kde žiaci dešifrovali odkaz v hlaholike, ktorý im umožnil nájsť stratený poklad Nitrianskeho hradu a každý z nich bol odmenený chutným balíčkom.

     Autor: Xmetov – Vlastné dielo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=23544357

    • Súťaž v plávaní

    • ​​​​​​​Úspešný plavec Šimon Bodický, žiak 6.A triedy opäť nesklamal. Dňa 11. a 12.11.2023 sa zúčastnil súťaže v plávaní s názvom Jesenné majstrovstvá bratislavskej oblasti. Preteky sa konali v Šamoríne v 50 m bazéne.

     Šimon získal šesť prvých miest, jedno druhé miesto a jedno štvrté miesto. Srdečne blahoželáme a prajeme veľa športových úspechov.

    • Aj tento rok máme pre Vás aktuálnu kolekciu oblečenia s logom našej školy

    • Dobrý deň všetkým!

     Aj tento šk. rok máme pre Vás skvelú správu!


     Naša škola má vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia, o podobe ktorej rozhodli sami žiaci. Tento školský rok prichádza obohatená o nové produkty, farby a eko oblečenie. Jej náhľad vidíte nižšie a je možné si ju aktuálne zaobstarať v našom e- shope: https://www.kraloveskoly.cz/rusovce/

      

     Objednávanie je už spustené a bude možné až do 30.11. Nasledujúci deň sa e-shop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte preto, ak si chcete zadovážiť nový kúsok so školským logom!  

      

     (Môže sa stať, že ceny v e-shope sa zobrazia v CZK. V hornej lište e-shopu nastavíte EUR)

       
     S pozdravom a prianím krásneho dňa 

     vedenie školy

    • Slovenský pohár v Karate a Kobudo

    •   4.11.2023 sa v Malackách konala súťaž - Slovenský pohár v Karate a Kobudo na ktorej sa zúčastnili žiaci z našej školy Liliana Krbaťová, Matej Polák a Matej Ďurica.

     Všetci sa opäť umiestnili na krásnychmiestach:

     Liliana Krbáťová na 1. mieste v kategórii do 7 rokov v KATA GOJU.

     Matej Polák na 3. mieste v kategórii do 7 rokov v KATA GOJU.

     Matej Ďurica na 2. mieste.

     Gratulujeme vám a prajeme veľa športových úspechov.

  • Kontakty

   • Základná škola s materskou školou, Vývojová 228, Bratislava
   • +421 x 62859124
    0911 229 127
   • Vývojová 228, Bratislava - Rusovce
    Slovakia
   • 31781845
   • PaedDr. Mgr. Rastislav Kunst
    riaditeľ školy
    zsrusovce@zsrusovce.sk
    +421 911 229 124
   • Mgr. Lenka Krišpinská
    02/62859124
    0911 229 127
   • Mgr. Diana Petrovičová
    diana.petrovicova@zsrusovce.sk
    tel.: 02/62 859 301
    +421 911 229 130
   • Vedúca jedálne: Helena Sekaninová
    e-mail: jedalen@zsrusovce.sk
    mobil:+421 0911 236 681
    Čas vydávania obedov: 11:30 - 14:00
    Odhlásenie zo stravy: denne do 8:00 osobne, alebo SMS správou na číslo 0911 236 681
   • e-mail: clenradyskolyms@gmail.com
   • Tajomníčka: Zuzana Nováková
    Pondelok: 8.00 hod. – 9.00 hod.
    Utorok: 15.00 hod. – 16.00 hod.
    Streda: 8.00 hod. – 9.00 hod.
    Štvrtok: 15.00 hod. – 16.00 hod.
    Pondelok až piatok: 10.30 hod. – 11.00 hod.
   • Jarmila Ďurďovičová
    jarmila.durdovicova@zsrusovce.sk
    02/62859124
    +421 0911 229 127
   • Mgr. et Mgr. Eva Belanová
    predsedníčka ZO OZ
    e-mail: zovyvojova228@gmail.com
  • Prihlásenie