• Vzdelávanie žiakov od 11.1.2021

• Návrat žiakov od 11.1.2021

AKTUALIZÁCIA dňa 5.1. 2021

Vážení rodičia !

Žiaci 2. stupňa pokračujú dňom 11.1.2021 v dištančnom vzdelávaní v tom istom rozsahu ako doteraz.

Žiaci 1. stupňa sa budú minimálne do 15.1.2021 vzdelávať dištančne.

Prezenčne (zabezpečená ŠKD s vyučovaním) sa budú vzdelávať len deti rodičov, pracujúcich v zdravotníctve a kritickej infraštruktúre o tejto možnosti budeme ešte bližšie informovať.

Informácia pre rodičov detí, ktoré navštevujú 1. stupeň: podľa vyjadrenia ministra školstva (viď odkaz dole) budú od 11.1. do 18.1.2021 vyplácané pandemické OČR.

Analyzujeme všetky mediálne vyjadrenia ministra školstva a informácie uverejnené na stránke Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu a RÚVZ a ihneď, ako budú známe podrobnosti budeme Vás informovať prostredníctvom Edupage.

Vyjadrenie ministra školstva

Návrat do škôl_2021

Zákon č.45/2011 o kritickej infraštruktúr

• Vianočné prázdniny

• Oznam k vianočným prázdninám

Vážení rodičia!

Oznamujem Vám, že na základe rozhodnutia ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR sa vianočné prázdniny uskutočnia v termíne od 21. decembra 2020 do 8. januára 2021.

Polročné prázdniny v termíne 1. februára 2021 sa neuskutočnia.

O spôsobe návratu detí do školy Vás budeme informovať hneď, ako dostaneme definitívne informácie.

S pozdravom,

riaditeľ

• Vianočná pošta pre seniorov

• Žiaci II.B sa zapojili do dobrovoľnej akcie a obdarovali VIANOČNOU POŠTOU  seniorov v domovoch dôchodcov v Bratislave - Ružinove a Hriňovej. Obdarovali ich tým najcennejším pocitom, že je na svete niekto, kto na nich myslí. Seniorom začínajú Vianoce prvým pozdravom na stolčeku a preto veríme, že naše vianočné pozdravy im vyčaria úsmev na tvári.

• Filmový kabinet deťom

• Dňa 11.12. sme sa my, žiaci 4.B triedy, zapojili do zaujímavého projektu : FILMOVÝ KABINET DEŤOM. Hravou formou sme sa dozvedeli všetky informácie o animácii a slovenských tvorcoch, ktorí tvoria animované filmy.

Keďže sú dnes kiná zatvorené, rozhodli sa pani lektorky prísť za nami online – priamo do našej triedy cez MS TEAMS. Na ich „ príchod“ sme sa vzorne pripravili – pozreli sme si animované pásmo zložené zo súčasnej tvorby úspešného slovenského animátora Martina Snopeka (MONŠTRUM), z ocenenej práce študentky Natálie Zabákovej (NEŠŤASTNÍK) a populárneho seriálu Veroniky Kocourkovej (TRESKY PLESKY). Všetko to boli príbehy, ktoré v sebe sústreďujú zaujímavé témy na rozhovor, ako napríklad šikana, moc, dodržiavanie pravidiel, zdravý životný štýl, rozmanitosť prírodných javov, z ktorej sa deti môžu naučiť, čo všetko má pre ľudstvo pripravené mocná príroda. Druhá časť pásma bola venovaná cenami ovenčenému animovanému filmu slovenského režiséra Martina Smatanu ŠARKAN spolu s filmom o filme Making of. Okrem pôsobivej bábkovej animácie príbeh deťom láskavým spôsobom sprostredkoval chvíle, keď zo života každého z nás niekto musí odísť.

Ďakujeme za veľmi zaujímavú a poučnú prednášku a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu!

Do galérie Filmový kabinet boli pridané fotografie.

• Výtvarná súťaž

• Úspech nášho žiaka v medzinárodnej výtvarnej súťaži

Naša škola sa v októbri zapojila do medzinárodnej výtvarnej súťaže pre žiakov 1. – 5. ročníka základných škôl, špeciálnych škôl a základných umeleckých škôl s názvom Zázračné divadlo alebo Keď sa zdvihne opona.Do súťaže sme zaslali  30 výtvarných prác.Žiak našej školy Adam Horváth z 3.A triedy získal v tejto medzinárodnej súťaži cenu vydavateľstva Slovart.Jeho práca bude v decembri spolu s ostatnými ocenenými prácami vystavená na samostatnej výstave ocenených prác výtvarnej súťaže. „Zázračné divadlo“ v Piešťanoch.Adam Horváth prevzal ocenenie dňa 9. 12. 2020 na slávnostnom vyhodnotení súťaže spojenej s vernisážou výstavy.

• Zbierka pre seniorov

• Aj tento rok sme sa rozhodli zapojiť do krásneho projektu "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?" Veríme, že naše malé darčeky urobia veľkú radosť seniorom a ich tohtoročné Vianoce budú plné lásky a radosti.

Nech vianočný čas poteší každého z nás.

Žiaci 4.B triedy

• Dnes prišiel medzi nás Mikuláš !

• Mikuláš, Mikuláš čo v tom vreci máš ?

Takto naši žiačikovia na I. stupni dnes vítali vzácnu návštevu, ktorou nebol nikto iný ako Mikuláš so svojím pomocníkom. Priniesol deťom sladké balíčky a za odmenu mu deti zaspievali, zarecitovali a niektorí aj zatancovali, čo Mikuláša veľmi potešilo. Ďakujeme Mikulášovi, že prišiel medzi našich žiačikov aj v tomto neľahkom vírusovom období a Miestnemu úradu v Rusovciach za sponzorstvo.

O rok opäť Mikuláša medzi nami veľmi radi privítame.

• ADVENT - čas vianočný ...

• Blíži sa čas vianočných sviatkov a tak naši žiaci, ktorí navštevujú výtvarný odbor v Súkromnej základnej umeleckej  škole v Rusovciach pripravili so svojou pani učiteľkou milú vianočnú výzdobu zo svojich výtvarných prác. Ďakujeme nášmu darcovi z radov rodičov za krásny vianočný stromček, ktorým si na nás každý rok spomenie a naše deti ho vždy s veľkou radosťou ozdobia.