• junior ambasádori

• Do galérie junior ambasádori boli pridané fotografie.

Dňa 10.12.2019 našu školu navštívili junior ambasádori Daniela Stejskalová (absolventka ZŠ Rusovce) a Andrej Rusjakov z organizácie UNICEF, ktorá sa zameriava na dlhodobú a systematickú pomoc deťom. Do našej školy zavítali preto, že sme sa rovnako ako iné školy zapojili do projektu Škola priateľská deťom.

Žiakom 3.-9. ročníka predstavili formou prednášky fungovanie a poslanie organizácie UNICEF, čo to vlastne je, ako pomáha a kde pomáha. Naši žiaci tak mali možnosť získať predstavu aj o tom, v akých nepriaznivých a ťažkých podmienkach žijú deti vo svete.

vedenie školy

• Vianočné tvorivé dielne

• Do galérie Vianočné tvorivé dielne boli pridané fotografie.

V piatok, 6. decembra sa konali na našej škole tvorivé dielne. Žiaci si mohli so svojimi blízkymi spoločne vyrobiť vianočné dekorácie, pozrieť si vystúpenie tanečného krúžku alebo si vypočuť anjelské hlasy chlapcov z 5. A. Veríme, že ste sa zabavili a strávili ste plnohodnotný čas so svojou rodinou, kamarátmi a učiteľmi. Ďakujeme návštevníkom, ktorí prispeli dobrotami, nápojmi alebo inou pochutinou a podporili tak našu školu! Vážime si aj všetky finančné dary, využijeme ich na ďalšie školské akcie či technické vybavenie školy. Zároveň vám prajeme pohodové sviatky prežité v kruhu vašej rodiny!

Školský parlament

• Vážení rodičia, funkcia zobrazovania e-mailových adries učiteľov bola momentálne zmenená - adresy učiteľov sa nezobrazujú kvôli GDPR, zvažujeme čo najlepšie technické riešenie. Prosíme o trpezlivosť.

asc Applied Software Consultants, s.r.o.. Námestie Slobody 11,. 811 06 Bratislava,

• Workshop s OZOBOTom

• Do galérie Workshop s OZOBOTom boli pridané fotografie.

5. decembra 2019 navštívilo našu školu občianske združenie Aj Ty v IT, ktoré pomáha zvedavým dievčatám odhaliť krásy a možnosti nových technológií.  Venuje sa práci s dievčatami od 8 rokov, cez stredné školy až po špeciálne vzdelávacie programy určené pre dospelé ženy, ktorých cieľom je pomôcť im rozbehnúť kariéru v IT sfére.

Niektoré dievčatá našej školy mali možnosť vyskúšať si bezplatný praktický workshop programovania s malým šikovným robotom – OZOBOTom.

Ak chcete vedieť, čo všetko pre dievčatá a ženy v IT ponúkajú, navštívte web ajtyvit.sk alebo facebook.com/AjTyVIT/.

• MO vo florbale

• Do galérie MO vo florbale boli pridané fotografie.

Dňa 5.12.2019 sa naši žiaci zúčastnili MO vo florbale, kde po jednej výhre a jednej prehre, skončili na 2. mieste v skupine a bohužiaľ nepostúpili do vyraďovacích bojov. Napriek tomu, ale odohrali kvalitne zápasy a nabrali skúsenosti do ďalších rokov.

• ZBIERKA PRE SENIOROV

• Do galérie ZBIERKA PRE SENIOROV boli pridané fotografie.

”Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?”

Tohtoročné Vianoce sme sa rozhodli, že potešíme tých seniorov, pre ktorých sa stali obyvatelia domova dôchodcov jedinou rodinou. Tento krásny projekt nás chytil za srdiečka a z krabíc od topánok sa rýchlo stali darčekové škatule plné praktických maličkostí a vianočných prianí. Veríme, že aj vďaka nám budú Vianoce pre seniorov v domoch dôchodcov o čosi štedrejšie, šťastnejšie a veselšie.

Žiaci 3.B triedy s rodinami

• Imatrikulácia

• Do galérie Imatrikulácia boli pridané fotografie.

Imatrikulácia

Ahoj žiaci, rodičia, učitelia a všetci Rusovčania!

Chcem Vám oznámiť skvelú novinu! Malí škôlkari, ktorí v septembri prekročili bránu našej školy, mali v našej peknej zrekonštruovanej telocvični 28. 11. 2019 Imatrikuláciu. Ak ste tam boli, pripomeňte si s nami tú peknú atmosféru. Ak ste tam neboli, rada Vám o tom napíšem.

Na začiatku slávnosti mal príhovor náš pán riaditeľ Mgr. Rastislav Kunst s pani starostkou Tulekovou. Malí prváčikovia zaspievali hymnu našej Slovenskej republiky a prekvapili nás svojím programom, recitáciou o písmenkách a číslach.  Podporili sme ich silným potleskom. Maskoti, psíček a mačička, ich pasovali za žiakov našej školy dreveným mečom a na pamiatku im darovali diplomy a perníkové srdiečka. Predtým museli prváčikovia zložiť sľub správneho školáka.

Pred a po  Imatrikulácii sme my, redaktori školského časopisu Srdce školáka, realizovali rozhovory s rodičmi. Spytovali sme sa ich, či sa im Imatrikulácia páčila, či si ich dieťatko zvyklo na školu a či vedia o tom, že my štvrtáci sme tútormi malých prváčikov. Dostávali sme len samé pekné odpovede.

Všetci sa tešíme, že sa prvákom slávnostná chvíľa vydarila. Aby ste si to vedeli predstaviť, pripájam fotografie.

Blížia sa vianočné sviatky, tak Vám za všetkých žiakov našej školy a v mene redakčnej rady želám veľa zdravia a plno darčekov.

Dianka Vaceková – redaktorka časopisu Srdce školáka (9. rokov)