• Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku
     • Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku

     • Úspech žiaka našej školy na OK OAJ                                    ,

      Dňa 13. 1. 2022 sa žiak našej školy, víťaz školského kola OAJ, Oliver Hlasný zo 7. A  triedy, zúčastnil na Okresnom kole olympiády v anglickom jazyku. Oliver Hlasný sa umiestnil na krásnom prvom mieste a postúpil do krajského kola. Gratulujeme Oliverovi i jeho vyučujúcemu pánovi učiteľovi Rumanovi.

       Vedenie školy a učitelia anglického jazyka

     • OBJEDNAJ SI OBLEČENIE NAŠEJ ŠKOLY

     • Dobrý deň,

      radi by sme Vám predstavili jednu skvelú novinku!

      Vytvorili sme si svoju vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia, ktorej náhľad vidíte nižšie a ktorú je možné si aktuálne zaobstarať v našom eshope tu: https://www.kraloveskoly.cz/rusovce/

      Objednávanie je už spustené a bude možné až do 31.1.2022. Nasledujúci deň sa eshop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte preto, ak si chcete zadovážiť ten svoj kúsok zo školskej kolekcie!

      Dúfame, že z nej budete mať rovnakú radosť ako máme my!

       

      S pozdravom a prianím krásneho dňa

      vedenie školy

     • Online Triedne aktívy RZ

     • Vážení zákonní zástupcovia/rodičia,

      na základe pandemickej situácie COVID – 19 a v zmysle aktuálnej vyhlášky ÚVZ SR budú dňa 19. 01. 2022 (STREDA) prebiehať TRIEDNE  AKTÍVY (Rod. združ.) ONLINE cez Microsoft Teams.

      Triedne aktívy budú prebiehať v nasledovných časoch:

      • o 16,30 I. stupeň podľa jednotlivých tried (1. až 4. ročník)
      • o 17,30 II. stupeň podľa jednotlivých tried (5. až 9. ročník).

      Jednotlivé triedy budú mať triedne aktívy cez online aplikáciu Microsoft Teams - žiacke konto vášho dieťaťa. V prípade nejasností alebo dákeho problému  s pripojením prosím kontaktovať cez EduPage triednych učiteľov.

      Mgr. Rastislav KUNST, riaditeľ ZŠ s MŠ

     • RODIČIA, HLASUJTE ZA K PARK PRE VAŠE DETI!

     • Mestská časť Bratislava-Rusovce sa zapojila do súťaže o K PARK od spoločnosti Kaufland, ktorý ponúka možnosti na zmysluplné využitie voľného času pre vaše deti. K Park bude správnym miestom na stretnutia s priateľmi a spoločný čas strávený športom alebo inou aktivitou na čerstvom vzduchu.

       

      I napriek tomu že sme menšia mestská časť, nemusíme sa obávať, že pri hlasovaní budeme bez šancí. Počet odovzdaných hlasov sa prepočíta na počet obyvateľov, takže možnosti na výhru sú vyrovnané. Potrebujeme však aj vaše hlasy a potrebuje ich každý deň až do 16. februára. Zapojte preto seba, vaše deti, starých rodičov, priateľov a známych a spoločne hlasujme za ďalšie športovisko pre naše deti! Ďakujeme.

       

      Ako na to?

      1. Klikni na www.kauflandpark.sk, zaregistruj sa alebo sa prihlás (pre už registrovaných).

      2. V zozname miest vyber Rusovce.

      3. Hlasuj DENNE do 16 februára.

      4. Sedem miest/mestských častí s najvyšším počtom hlasov získa K Park.

      5. Každý hlasujúci je v hre o 30× smartfón Samsung Galaxy A32.

     • Tristo želaní prežitia krásnych sviatkov

     • Naša škola sa v tomto roku zapojila do projektu Vianočná pošta pre seniorov.

      Žiaci v rámci projektu vytvorili tristo pohľadníc s maľbami vianočnej alebo zimnej tematiky a napísali prianie šťastných sviatkov. Tieto pohľadnice boli adresované na mená jednotlivých starkých žijúcich v zariadeniach pre seniorov v Bratislave, Zvolene, Kremnici, Košiciach, Humennom a ďalších obciach na Slovensku.

      Veríme, že naše pohľadnice so želaním krásneho prežitia Vianoc a nového roka plného spokojnosti potešia a spravia radosť týmto neznámym starkým v domovoch. Starkým, ktorí už nemajú blízkych, ktorí zostali sami. Budú vedieť, že na nich niekto s láskou myslí.

     • OD ZAJTRA BUDE VÝVOJOVÁ ULICA NEPREJAZDNÁ

     • Od zajtrajšieho rána (15. 12. 2021) od 8:15 hod. bude z dôvodu realizácie spomaľovacieho prahu neprejazdná Vývojová ulica v časti od materskej/základnej školy po križovatku s Kovácsovou (pri miestnom úrade).

       

      Ulica bude neprejazdná do 27. 12. 2021 z dôvodu technologických procesov tvrdnutia a tuhnutia betónovej zmesi.

       

      Obchádzková trasa vedie cez Kovácsovu ulicu. Obyvateľom Vývojovej bývajúcim v časti za miestnym úradom odporúčame použiť vstup do Rusoviec od Jaroviec. Vjazd na zberný dvor je z Kovácsovej obojsmerne, výjazd je možný z Kovácsovej smer Jarovce.

       

      Spomaľovací prah, ktorého súčasťou bude aj prechod pre chodcov, budujeme v záujme bezpečnosti našich detí navštevujúcich školu a škôlku. Ďakujeme za trpezlivosť, robíme to pre vás.

       

      Miestny úrad Rusovce

     • Čarovný Vianočný Les

     • V tomto roku sa naši žiaci zapojili do projektu Čarovný les na Primacionálnom námestí. Úlohou žiakov bolo za pomoci pani vychovávateliek vytvoriť ozdoby z prírodných materiálov, ktoré budú skrášľovať jeden z dvadsiatichôsmich stromčekov na námestí v Bratislave. Vzhľadom na pandemickú situáciu sa deti nemohli zúčastniť zdobenia stromčeka, preto ich máte možnosť podporiť v súťaži na facebookovej stránke BKIS Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (link nižšie). Naša škola súťaží pod č.9 ZŠ s MŠ Vývojová. Súťaž prebieha do 15.12.2021 a podporu môžete vyjadriť svojím lajkom priamo pod fotkou. Víťazi budú vyhlásený 19.12.2021 v živom vysielaní vianočného špeciálu Diškurz Klarisky.

      Okrem sútaže tieto krásne stromčeky spríjemnia blížiace sa sviatky Vianoc aj ľuďom v domovoch seniorov, charitatívnych spolkoch, združeniach a komunitách. Ďakujeme za Váš hlas a želáme Vám príjemné prežitie Vianočných sviatkov v pokoji, láske a zdraví. 

     • Vyhláška Regionálneho úradu Bratislava

     • Vážení rodičia,

      podľa vyhlášky č. 276/2021 Regionálneho úradu Bratislava, sa s účinnosťou od 6.12.2021 zakazuje v Bratislavskom kraji prezenčné vzdelávanie žiakov II. stupňa základných škôl.

      Žiaci II. stupňa sa budú od 6. decembra vzdelávať dištančne. Dištančné vzdelávanie bude zabezpečené podľa platného rozvrhu cez MS Teams okrem predmetov telesná a športová výchova, technika, výtvarná výchova, hudobná výchova – tu budú zadávané úlohy cez Edupage.

      Pripomínam, že podľa rozhodnutia ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR z 25.11.2021 č. 2020/21911:1-A1810 je posledným vyučovacím dňom piatok 17. december. Zimné prázdniny pre žiakov začínajú od pondelka 20. decembra a trvať by mali do nedele 9. januára 2022.  

      Žiaci II. stupňa budú hromadne odhlásení zo stravovania v školskej jedálni.

      Rastislav Kunst, riaditeľ školy

     • Teplo ľuďom bez domova

     • Naša škola od 15. 11. 2021 organizovala zbierku odevných súčastí pre ľudí bez domova.

      Na základe našej výzvy bolo do tejto zbierky prinesených toľko rukavíc, šálov, čiapok, podkolienok a ponožiek, že sme nimi zaplnili tri veľké škatule.

      Týmto sme spoločne darovali trochu tepla v zime tým, ktorí to tak veľmi potrebujú.

      Dňa 30. 11. 2021 si veci prišli prevziať streetworkeri, ktorí odevné súčasti rozdajú ľuďom žijúcim na ulici.

      Vyslovujeme Vám spolu s nimi veľkú vďaku, vážení rodičia a naše milé deti.

      N. Sábelová
      Učiteľka ZŠ s MŠ

     • Ekotopfilm/Envirofilm 2021

     • Z dôvodu pandemickej situácie sme sa rozhodli zúčastniť online formou Medzinárodného filmového festivalu Ekotopfilm/Envirofilm 2021 

      Sme radi, že sme si mohli pustiť filmový a vzdelávací program. Žiakom sa videá veľmi páčili. 

      Žiaci 1.B

     • Dočasná zmena stravovania v ZŠ s MŠ

     • Vážení rodičia,

      oznamujeme Vám, že od utorka 30. 11. 2021 školská jedáleň a kuchyňa prerušuje svoju prevádzku do piatku 3. 12. 2021 z dôvodu chýbajúceho personálu zamestnankýň (karanténa rodinných príslušníkov). Prosíme Vás o možné zabezpečenie suchej stravy pre Vaše deti, nakoľko bude prebiehať aj naďalej vyučovací proces v ZŠ. V prípade zhoršenej pandemickej situácie v ZŠ, je jednou z možností, že škola prejde do online vzdelávania všetkých detí.

      Celodenná strava pre deti v materskej škole je zabezpečená.

      Žiadame Vás o pravidelné sledovanie správ na EduPage, ktoré Vám v tejto náročnej situácii zasielajú triedni učitelia a vedenie školy.

      Ďakujeme.
      Riaditeľ ZŠ s MŠ

     • Nová školská kolekcia

     • Máme pre Vás jedno skvelé prekvapenie!

      Do školy prichádza nová školská kolekcia a ste to práve Vy, kto rozhodne o jej podobe! Hlasujte do 3. 12. 2021 o tom, ktorý z troch motívov sa Vám páči najviac. Víťazný motív potom použijeme na vytvorenie celej kolekcie, kde nájdete nie len mikiny a tričká, ale aj tepláky, batohy, čiapky a ďalšie kúsky.

      Hlasovať môžete tu: https://schoolsunited.cz/hlasovani/476d7439

     • Aktualizovaný školský semafor

     • Informácie o karanténe 

      Aktualizácia školského semaforu a ospravedlňovanie detí zo školského vyučovania:

      ŠKOLSKÝ SEMAFOR - 26.11.2021 (PDF súbor)

      Rozhodnutie MSVVaS SR (PDF súbor)

      Vyhláška 252 UVZ (PDF súbor)​​​​​​​


      Rozhodnutia ministra: Rozhodnutie ministra školstva 26.11.2021 (PDF súbor)

      1. Informácia k domácemu samotestovaniu: ak sa u dieťaťa vyskytne pozitívny test, je nutné vykonať aj PCR test. Domáce AG testy nie sú pre RÚVZ validné na to, aby hygienička vyhlásila karanténu. Prosíme vás, aby ste triednemu učiteľovi nahlásili, kedy malo dieťa prvé príznaky a kedy pozitívny AG test. Je to dôležitá informácia pre RÚVZ.
      2. Informácie ku karanténe: v karanténe vždy ostávajú blízke kontakty - čiže deti z triedy a zamestnanci, na ktorých sa nevzťahuje výnimka.
      • Ak je dieťa pozitívne, rodina sa riadi pokynmi hygienika respektíve pediatra. Po ukončení nariadenej karantény sa do školy vracajú bezpríznakové deti - nemusia absolvovať PCR test, len rodič vypíše vyhlásenie o bezpríznakovosti.
      • Deti ktoré mali pozitívny test sa do školy vrátia po rozhodnutí pediatra/hygienika. Takisto rodič vypíše vyhlásenie o bezríznakovosti (docx).
      • Karanténa sa nevzťahuje na plne zaočkované osoby a osoby, ktoré ochorenie prekonali (180 dní).
      • Ak dieťa nemá príznaky 5 dní po kontakte s nakazeným, môže absolvovať PCR test a v prípafe negativity môže po 7 dnoch ukončit karanténu, čiže na 8 deň od kontaktu.
       V tomto prípade sa škole rodič preukáže negatívnym PCR testom dieťaťa.

      Zdroj: RÚVZ

      Pozn: Vyhlásenie o bezpríznakovosti podávajte cez Edupage/vyhlásenia. 

     • Aktualizovaný školský semafor

     • Informácie o karanténe 

      1. Informácia k domácemu samotestovaniu: ak sa u dieťaťa vyskytne pozitívny test, je nutné vykonať aj PCR test. Domáce AG testy nie sú pre RÚVZ validné na to, aby hygienička vyhlásila karanténu. Prosíme vás, aby ste triednemu učiteľovi nahlásili, kedy malo dieťa prvé príznaky a kedy pozitívny AG test. Je to dôležitá informácia pre RÚVZ.

      2. Informácie ku karanténe: v karanténe vždy ostávajú blízke kontakty - čiže deti z triedy a zamestnanci, na ktorých sa nevzťahuje výnimka.

      - Ak je dieťa pozitívne, rodina sa riadi pokynmi hygienika respektíve pediatra. Po ukončení nariadenej karantény sa do školy vracajú bezpríznakové deti - nemusia absolvovať PCR test, len rodič vypíše vyhlásenie o bezpríznakovosti.

      - Deti ktoré mali pozitívny test sa do školy vrátia po rozhodnutí pediatra/hygienika. Takisto rodič vypíše vyhlásenie o bezpríznakovosti.

      - Karanténa sa nevzťahuje na plne zaočkované osoby a osoby, ktoré ochorenie prekonali (180 dní).

      - Ak dieťa nemá príznaky 5 dní po kontakte s nakazeným, môže absolvovať PCR test a v prípade negativity ukončuje karanténu 8. deň od kontaktu s nakazenou osobou.

      V tomto prípade sa škole rodič preukáže negatívnym PCR testom dieťaťa.

      Zdroj: RÚVZ

      Pozn: Vyhlásenie o bezpríznakovosti podávajte cez Edupage/vyhlásenia.

  • Kontakty

   • Základná škola s materskou školou Vývojová 228 Bratislava - Rusovce
   • zsrusovce@zsrusovce.sk
   • martin.rimbala@zsrusovce.sk
   • +421 x 62859124 0911 229 127
   • Vývojová 228, Bratislava - Rusovce
   • 31781845
   • Mgr. Rastislav Kunst riaditeľ školy zsrusovce@zsrusovce.sk +421 911 229 124
   • Mgr. Lenka Krišpinská 02/62859124 0911 229 127
   • Mgr. Diana Petrovičová diana.petrovicova@zsrusovce.sk tel.: 02/62 859 301 +421 911 229 130
   • Vedúca jedálne: Anna Anger e-mail: jedalen@zsrusovce.sk mobil:+421 0911 236 681 Čas vydávania obedov: 11:30 - 14:00 Odhlásenie zo stravy: denne do 8:00 osobne, alebo SMS správou na číslo 0911 236 681
   • e-mail: clenradyskolyms@gmail.com
   • Tajomníčka: Zuzana Nováková Pondelok: 8.00 hod. – 9.00 hod. Utorok: 15.00 hod. – 16.00 hod. Streda: 8.00 hod. – 9.00 hod. Štvrtok: 15.00 hod. – 16.00 hod. Pondelok až piatok: 10.30 hod. – 11.00 hod.
   • Jarmila Ďurďovičová jarmila.durdovicova@zsrusovce.sk 02/62859124 +421 0911 229 127
   • Mgr. et Mgr. Eva Belanová predsedníčka ZO OZ e-mail: zovyvojova228@gmail.com
  • Prihlásenie