• Gerulata

• Dňa 9. a 10. 11 2017 sa našej skole konal turnaj Gerulata cup na ktorom nás reprezentovali naši ziaci . Medzi mladšími žiakmi zvíťazil Alex Yatsenyak.

Medzi mladšími žiačkami skončila na druhom Laura Baranová , medzi staršími žiačkami skončili na druhom mieste Vanesa Staršicová  a treťom mieste Nina Tahy.

• Hokejbal

• Dňa 24.11.2017 sme sa v rámci projektu Tipsport hokejbalovej prípravky odohrali zápas proti Zs Holíčska v kategórii 1-2 ročník sme zvíťazili a v kategórii 3-4 sme prehrali . Chlapci ale ukázali bojovného ducha co im do budúcna určite pomôže v dalších zápasoch

• EduPage dochádzka

• Dnes 24.11.2017 bola odstránená porucha na čipovacom zariadení v budove Základnej školy. Zasielanie SMS o priebehu dochádzky žiakov je funkčné.

• ĎAKUJEME ZA POMOC DOMINIKOVI!

• V dňoch 16. až 26. októbra. 2017 sa v zbierke na pomoc Dominikovi vyzbieralo 440 € a veľa vecných darov.

Suma bude vedeniu školy odovzdaná budúci týždeň.

Účel využitia vyzbieranej sumy uverejníme na stránke školy.

Ešte raz ďakujeme.

Výpis z účtu SLSP

• Chránené územia v našom okolí

• Žiaci 7.A triedy aj v tomto školskom roku pokračujú v návštevách chránených území v blízkom okolí.

Tentokrát prešli časťou chráneného vtáčieho územia Sysľovské polia. K vzácnym obyvateľom tohto územia patrí náš najťažší lietajúci vták, Drop veľký a aj vzácny Sokol kobcovitý.

Cieľom tejto jesennej prechádzky bolo chránený areál, Jarovská bažantnica, ktorý je vyhlásený z dôvodu významnosti ekologického a ako jediný kompaktne zachovaný barokový krajinný útvar s rozlohou 782 579 m2. Bažantnica bola založená v 17. storočí a chodieval do nej poľovať Jozef II., syn Márie Terézie. Najzaujímavejším barokovým prvkom bol určite zachovalý kamenný most.

Žiaci strávili prekrásny slnečný deň opäť v prírode a v spoločnosti vtákov, sŕn, zajacov, ale aj rôznych rastlín. Prešli viac ako 16 km a navštívili územie kde nikdy ešte neboli. Už teraz sa určite tešia na ďalšie zaujímavé chránené územia.

Do galérie Chránené územia v našom okolí boli pridané fotografie.

• Workshopy v DIGIPOINT a základne princípy programovania.

• Žiaci 7.A triedy sa 19.10.2017 zúčastnili netradičnej výučby v programovaní. Absolvovali dva workshopy, z ktorých prvý bol zameraný na prácu s mini robotom Ozobotom. V druhom workshope, GalaxyCodr, sa učili algoritmickému mysleniu a základným princípom programovania s využitím interaktívnej vzdelávacej hry. Počas tohto workshopu si vyskúšali aj niektoré nové postupy v programovacom prostredí Scratch, s ktorým pracujú aj na hodinách informatiky.

Tento druh vzdelávania hodnotili žiaci veľmi pozitívne a chceli by sa v budúcnosti zúčastniť aj ďalších ponúkaných workshopov so zameraním na základy programovania mobilných aplikácii a hier v jazyku JavaScript .

Do galérie Workshopy v DIGIPOINT a základne princípy programovania. boli pridané fotografie.

• DAJ SI ČAS

• 5.10.2017

Žiaci 7. ročníka súťažili v televíznej zábavno-vedomostnej relácii DAJ SI ČAS. Súťažná téma - Ján Amos Komenský, súper - skúsený tím zo ZŠ Vištuk.

Žiaci mali možnosť vidieť, ako sa pripravuje relácia v televíznom štúdiu a stať sa na chvíľu „televíznymi hviezdami“. Napriek veľkému povzbudzovaniu spolužiakmi a snahe súťažného tímu našej školy, súper bol lepší a zaslúžene zvíťazil. Napriek tom naši žiaci dostali krásne a hodnotné encyklopédie.

Do galérie DAJ SI ČAS boli pridané fotografie.

• Navštívili sme Dominika

• Minulý týždeň v piatok spolužiaci z II.A navštívili Dominika Diana, ktorý sa vrátil z nemocnice po ťažkej nehode. Dominik sa návšteve veľmi potešil a poďakoval sa všetkým za darčeky, ktoré mu deti priniesli.

Prajeme mu skoré uzdravenie, aby sa čoskoro vrátil medzi spolužiakov.

• O Z N A M

• Vážení rodičia, v 3.A triede sa 8.11.2017 z dôvodu PN triednej učiteľky p. Mgr. Grucovej ruší triedny aktív. Náhradný termín  bude včas oznámený.