Navigácia

Navigácia

  • Školský atletický míting

   Do galérie Školský atletický míting boli pridané fotografie.

   Naši žiaci sa zúčastnili  na pretekoch v atletike - Školský atletický míting, kde obsadili 

   1 miesto starších žiačok v skoku do diaľky - Simona Konařiková

   2 miesto 60 m Marco Krčmár 

  • Deň jablka

   Do galérie Deň jablka boli pridané fotografie.

   Deň jablka

   Vedeli ste, že aj jablká majú svoj deň? Presnejšie odrody jabĺk. Deň pôvodných odrôd jabĺk je inšpirovaný britským Apple Day, ktorý sa oslavuje od roku 1991. Tento deň je každoročnou oslavou jabĺk a sadov. Podstatná myšlienka tohto dňa spočíva v tom, aby človek nikdy nezabudol, že jablko predstavuje symbol fyzickej, kultúrnej i genetickej pestrosti. Lekári i odborníci na zdravú výživu zdôrazňujú - jablko prospieva zdraviu. Povzbudzuje nervový systém, minerálmi a vitamínmi posilňuje organizmus, môžu si ho dopriať aj pacienti s cukrovkou. Odborníci dodávajú, že jablko má protizápalové, mikrobiologické a krvotvorné účinky. Nepochybne aj preto sa slovo jablko dostalo do ustálených spojení  napríklad: "Denne jedno jablko pre zdravie". V tento deň si naši žiaci si zamaškrtili na koláčikoch z jabĺk vďaka šikovným mamičkám. Ďakujeme.

  • STROJ NA JEDNOTKY

   Portál pre učiteľov Zborovna.sk a vydavateľstvo Taktik si Vám dovoľujú dať do pozornosti vzdelávací program Stroj na jednotky. Je to atraktívna a moderná forma domáceho precvičovania žiakov v oblasti jazykov a matematiky. Je určená žiakom od 1. ročníka ZŠ až po 9. ročník ZŠ. Do programu sa už zapojilo vyše 40.000 žiakov z 900 škôl v celej SR a ČR a ďalší sa stále prihlasujú. Žiaci najviac obľubujú atraktívne zábavné úlohy, ako napríklad Vedomostná časovka, Detektívka, Strelnica, alebo Nebezpečná zóna. Je to dobrý nástroj na samoučenie žiakov bez toho, aby ste s tým mali nejaké starosti. Môžu si tu precvičiť slovenský či anglický jazyk, alebo matematiku. Vašou jedinou úlohou by bolo ukázať im cestu, ako sa tam dostať:   

   www.strojnajednotky.sk

  • Európsky deň jazykov

   Do galérie Európsky deň jazykov boli pridané fotografie.

   Oslávili sme Európsky deň jazykov.

    

   Dňa 26. septembra sme na našej škole opäť oslávili Európsky deň jazykov. Učitelia cudzích jazykov sa venovali spolu s deťmi na vyučovacích hodinách rôznym jazykovým aktivitám. Žiaci 6. A triedy pod vedením pani učiteľky Koniarovej naštudovali divadielko v anglickom jazyku pod názvom „Maxin zázračný mobil“. Šiestaci zahrali predstavenie s radosťou pre žiakov 4., 5. a 6. ročníka, ktorým sa ich vystúpenie veľmi páčilo.

  • Výchovný koncert STOP ŠIKANE

   Do galérie Výchovný koncert "STOP ŠIKANE" boli pridané fotografie.

   Dňa 21. 09. 2018 sa v našej škole konal hudobno – výchovný koncert  pod názvom

   Stop šikane.

   Šikana, každý o nej vie, no málo sa o nej hovorí. Našim cieľom je prevencia pred takýmto správaním, preto sme si pozvali známeho slovenského speváka Roba Pappa, ktorý svojim priateľským vystúpením vysvetlil nebezpečenstvá a dôsledky takéhoto správania.

  • Prvý deň školského roka 2018/2019

   Do galérie Prvý deň školského roka 2018/2019 boli pridané fotografie.

  • STROJ NA JEDNOTKY

   Portál pre učiteľov Zborovna.sk a vydavateľstvo Taktik si Vám dovoľujú dať do pozornosti vzdelávací program Stroj na jednotky. Je to atraktívna a moderná forma domáceho precvičovania žiakov v oblasti jazykov a matematiky. Je určená žiakom od 1. ročníka ZŠ až po 9. ročník ZŠ. Do programu sa už zapojilo vyše 40.000 žiakov z 900 škôl v celej SR a ČR a ďalší sa stále prihlasujú. Žiaci najviac obľubujú atraktívne zábavné úlohy, ako napríklad Vedomostná časovka, Detektívka, Strelnica, alebo Nebezpečná zóna. Je to dobrý nástroj na samoučenie žiakov bez toho, aby ste s tým mali nejaké starosti. Môžu si tu precvičiť slovenský či anglický jazyk, alebo matematiku. Vašou jedinou úlohou by bolo ukázať im cestu, ako sa tam dostať:   

   www.strojnajednotky.sk

  • KURZY

   KURZY

   Kurz: Florbal (6 - 12 r.)

   Celoročný zážitkový kurz florbalu je vhodný pre deti od 6 do 12 rokov a je vedený špecializovanými trénermi s praxou.

   Kurz prebieha 2x týždenne v čase: pondelok 15:00 - 16:00 a piatok 15:00 - 16:00

    

   Kurz: Parkour (9 - 15 r.)

   Parkour kombinuje prvky atletiky a gymnastiky. Parkour ovplyvňuje myslenie a cvičiaci lepšie zvládajú nielen fyzické, ale aj psychické prekážky. Tento šport je mimoriadne príťažlivý najmä pre teenagerov, preto tento kurz môže byť vstupnou bránou k športu aj pre tie deti, ktoré doteraz nešportovali.

   Kurz prebieha 2x týždenne v čase: streda a piatok 15:00 - 16:00

    

   Kurz: ŠPORTmaniak (6 - 12 r.)

   Jedinečný zážitkový športový program, v ktorom deti pod vedením profi-trénerov trénujú počas roka 12 športov. To im umožní vybrať šport, ktorý im je najbližší a najprirodzenejší. V kurze sa deti delia na skupiny podľa veku a skúseností so športom.

   Trénované športy: GYMNASTIKA, ATLETIKA, KIN BALL, KARATE/ JUDO, CROSSFIT, FRISBEE, FLORBAL, BEDMINTON, DODGEBAL, BASKETBAL, FUTBAL, HÁDZANÁ, POHYBOVÉ HRY

   Kurz prebieha 2x týždenne v čase: pondelok a streda 16:00 - 17:00

    

   Kurz: Gumkáči (3 - 6 r.)

   Celoročný program športovania pre deti škôlkarskeho veku. Niekoľkoročná skúsenosť so škôlkarmi nás priviedla k optimálnej skladbe tréningov pre túto vekovú skupinu. Škôlkari potrebujú dynamiku, časté zmeny aktivít, zábavné cvičenia, pestré pomôcky a dobrého láskavého trénera. Najdôležitejší je rovnomerný vývoj celého tela, preto s nimi trénujeme rôzne športy: GYMNASTIKA, ATLETIKA, LOPTOVÉ a POHYBOVÉ HRY + prípravné cvičenia pre KIN BALL, KARATE/JUDO, TENIS, FLORBAL, FUTBAL. Striedaním športov udržujeme záujem dieťaťa, dieťa neunavíme jednotvárnosťou jedného športu a jedného trénera.

   Kurz prebieha 2x týždenne v čase: pondelok a streda 17:00 - 18:00

   Kurz: Karate (7 - 15 r.)

   Celoročný zážitkový kurz karate je vhodný pre deti od 7 do 15 rokov a je vedený špecializovanými trénermi s praxou.

   Kurz prebieha 2x týždenne v čase: utorok a štvrtok 17:30 - 18:30

   Prihlasovanie a bližšie informácie: https://benitim.sk  

    

   Kontakt:

   BENITIM – BENI klub, o. z., Prešovská 38/B, Bratislava, benitim@benitim.sk, 0940 825 532, www.benitim.sk

  • O Z N A M

   O Z N A M

   Dochádzka - čipovanie

   Oznamujeme Vám, že dňom 11. 09. 2018 je funkčné čipovacie zariadenie - dochádzka v budove základnej školy.

  • Rozloženie tried v ZŠ na školský rok 2018/2019

  • Zoznam pomôcok pre žiakov do I. ročníka pre školský rok 2018/2019

   PREZUVKY: so svetlou podrážkou, s uzavretou pätou, nie šľapky

   HYGIENICKÉ POTREBY: hygienické vreckovky, malý textilný obrúsok pod desiatu

   Vrecúško na TEV: tepláková súprava, krátke športové nohavice, tričko, ponožky, tenisky s bielou nešmykľavou podrážkou na zaviazanie (nie cvičky)

   Pomôcky na VYV: stabilný pohár na vodu (nie sklenený), handrička, gumený obrus 60x90 cm (nie väčší), staršie tričko alebo zásteru, či košeľu, farebné papiere

   PERAČNÍK: 3 ks ceruza mäkká (č. 2), malá bavlnená handrička, farbičky – 12 ks (aspoň základné farby a silno pigmentované), strúhadlo, guma

   OSTATNÉ: zošit 624 – slovníček, malé a veľké dosky, kópia  kartičky poistenca 2 ks, triedny fond (výška určená po schválení rodičmi na triednom aktíve), 1 balík kancelárskeho papiera

  • bedeker ZŠ a MŠ Rusovce

  • Akadémia programovania I. ročník Microsoft Bratislava

   Akadémia programovania I. ročník Microsoft Bratislava

   Akadémia programovania

               Vo štvrtok 28. júna 2018 v Microsofte v Bratislave bolo slávnostné ukončenie I. ročníka Akadémie programovania, ktoré realizuje Microsoft s neziskovou organizáciou Aj Ty v IT, kde predstavili naše šikovné žiačky 8. A. svoje výrobky, ktoré naprogramovali pod vedením  p. Ing. M. Hlubockého. 

   V prvej časti dievčatá prezentovali svoju prácu, za ktorú boli odmenené certifikátmi, ktoré im odovzdali p. Rudolf  UrbánekCEO Microsoft Česká republika a Slovensko a p. Gabriel Galgóci, generálny riaditeľ slovenskej pobočky AT&T.

   V panelovej diskusii sa zoznámili s inšpiratívnymi ženami pracujúcimi v IT, Martinou SlabejovouDigitálnou líderkou SR,  Marcelou Havrilovouriaditeľkou pre vzdelávanie Microsoft Slovensko a ďalšími.

   Bola to pre naše šikovné žiačky vynikajúca skúsenosť a výzva do budúcnosti, aby sa aj dievčatá resp. ženy viacej presadzovali v IT.

    

  • PRÍHOVOR NA KONIEC ŠKOLSKÉHO ROKA 2017/2018

   Vážení dospelí a milé deti,

   predposledný júnový deň sme na našej škole na slávnostnom zhromaždení v základnej škole a rozdaním osvedčení v materskej škole ukončili vyučovanie v školskom roku 2017/2018. Na dva mesiace sa zavrú brány školy (v materskej škole menej) a deti, žiaci aj učitelia majú pred sebou niekoľkotýždňový oddych.

   Myslím, že je na mieste trošku zhodnotiť snahu našich detí a žiakov a povedať aj takto pár slov na záver, poďakovať sa všetkým za vykonanú prácu. Na prvé miesto v tomto príhovore som dal deti a žiakov – desať mesiacov si plnili svoje školské a predškolské povinnosti a predposledný júnový deň bola ich snaha ocenená.

   V materskej škole sme odovzdali osvedčenia o ukončení predprimárneho vzdelávania už trošku skôr – inak povedané máme pripravených nových prváčikov,  ktorí zasadnú v septembri do školských lavíc. Na rozlúčkovom programe boli hraví, optimistickí a odvážni - určite budú takí aj v škole a určite na svoju škôlku nezabudnú. Chválime aj ostatné deti v materskej škole.

   V základnej škole sme odovzdali vysvedčenia a 22 žiakov si prevzalo mimoriadne ocenenia riaditeľa školy a ďalších 21 žiakov  dostalo pochvalu riaditeľom školy  – žiakom všetkých ročníkov, ktorí prospeli, patrí poďakovanie za ich snahu.  Ako vo všetkom aj táto minca má dve strany – u nás dvaja žiaci neprospeli (prepadli), piati žiaci majú opravnú skúšku, štyria žiaci riaditeľské pokarhanie a desiati žiaci majú zníženú známku zo správania. Veríme však, že s novým školským rokom sa dokážu zlepšiť.

   Asi najťažší rok v základnej škole majú za sebou prváci. Nie je jednoduché zvyknúť si na školské povinnosti a disciplínu, ale podarilo sa im to. Aj piataci zvládli náročný prvý rok na druhom stupni. Deviatakom sa ukončilo štúdium na základnej škole a idú svojou cestou, tak nech sa im všetkým darí.

   Veľké poďakovanie patrí všetkým členom pedagogického zboru – tento školský rok bol bohatý na veľké množstvo súťaží, olympiád a mimoškolských akcií a verím že aj naša spoločná ambícia stabilizovať školu sa nám naďalej darí.

   V neposlednom rade chcem povedať slová vďaky aj všetkým nepedagogickým pracovníkom, bez nich by chod školy nebol možný a všetci si ich prácu vážime.

   Nesmieme opomenúť ani nášho zriaďovateľa – miestny úrad, pána starostu a poslancov, ktorí sa k našej škole chovajú so záujmom a vychádzajú nám všestranne v ústrety.

   A záverečné poďakovanie patrí rodičom – ďakujeme všetkým, ktorí prejavujú o svoje deti záujem a svojou výchovou v rodine podporujú našu snahu vychovať z detí a žiakov jedinečné osobnosti.

   Všetkým veľa oddychu, málo starostí a tešíme sa na stretnutie – v materskej škole začína prevádzka 3. septembra a v základnej škole začína vyučovanie taktiež 3. septembra.

   Pekné leto Vám praje

   Mgr. Rastislav KUNST
   riaditeľ školy

  • Slávnostné ukončenie školského roka 2017/2018

   Do galérie Slávnostné ukončenie školského roka 2017/2018 boli pridané fotografie.

  • Rozlúčka s deviatakmi

   Do galérie Rozlúčka s deviatakmi boli pridané fotografie.

  • Štúrov Zvolen

   Do galérie Štúrov Zvolen boli pridané fotografie.

   5. a 6. Júna 2018 sa vo Zvolene konalo celoslovenské kolo v rétorike – Štúrov Zvolen, ktorého sa zúčastnil aj náš žiak ôsmeho ročníka, Marco Krčmár. Súťaž sa skladala z dvoch častí: Vopred pripravená úvaha, s ktorou vyhral krajské kolo  a vyžrebovaná téma s časovou dotáciou na prípravu 15 minút.  Marco si počínal vynikajúco a ako nováčik v tejto súťaži získal cenné skúsenosti. Srdečne blahoželáme.

  • Detský korunovačný sprievod

   Do galérie Detský korunovačný sprievod boli pridané fotografie.

  • Olympijský deň s rodičmi

   Do galérie Olympijský deň s rodičmi boli pridané fotografie.

  • Účelové cvičenie

   Do galérie Účelové cvičenie boli pridané fotografie.

   Správa z účelového cvičenia – spolupráca ZŠ s miestnym dobrovoľníckym Hasičským zborom 

    

    

   Dňa 19.6.2018 sme prvý krát spoločne s dobrovoľným hasičským zborom v Rusovciach zorganizovali účelové cvičenie pre žiakov našej školy. Pre nás aj pre žiakov to bolo niečo nové a zaujímavé.  

    

   Deti súťažili v 5 členných družstvách  na 7 stanoviskách : 

   1. Striekanie BVPčkou 

   2. Prelezenie steny 

   3. Streľba zo vzduchovky 

   4. Hod granátom

   5. Odhad vzdialenosti  

   6. Ošetrenie zraneného

   7. Doplnenie slepej mapy

    

   Po vyhodnotení si deti mohli vyskúšať striekanie vysokotlakovou hadicou . Cvičenie prebehlo bez problémov a zranení a zúčastnili sa ho všetci žiaci druhého stupňa..

    

    

   Vypracoval : Mgr. Tomáš Kecskes

    

    

  Novinky

  Kontakt

  • Základná škola s materskou školou Vývojová 228 Bratislava - Rusovce
   Vývojová 228, Bratislava - Rusovce
  • +421 x 62859124
   0911 229 127

  Fotogaléria