Navigácia

Navigácia

    • O Z N A M

      Náhradný termín

      Dobrý deň, Vážení rodičia oznamujeme Vám, že dňa 9.1.2019 - streda sa nebude konať triedny aktív 3. A triedy z dôvodu PN p. učiteľky Királyovej. O náhradnom termíne Vás budeme včas informovať. Vedenie školy.

    • O Z N A M

      O Z N A M

      Triedny aktív

      Vážení rodičia, oznamujeme Vám, že dňa 9.1.2019 o 17.00 hod., v stredu sa uskutočnia v Základnej škole triedne aktívy.

    • Vianočné prianie

      Vianočné prianie

      Vianoce sú,...

      keď rozlúskneme orechovú škrupinku a pod tanier si dáme z kapra šupinku,...

      keď na oplátky rozdáme si med, keď máme vieru, že je krajší svet,...

      keď do daru si dáme lásku, pohodu, keď sa na seba usmievame a máme dobrú náladu,...

      keď ľudia k sebe blízko sú...

      Vianoce sú,...

      pohladenie pre dušu...

    • O Z N A M

      O Z N A M

      - v piatok 21. 12. 2018 v súlade s § 150 ods.5 zákona č. 245/2008  poskytujem žiakom 1. – 9. ročníka Základnej školy s materskou   školou Vývojová 228 Bratislava – Rusovce riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov.

       

      - v piatok 21. 12. 2018 bude Materská škola zatvorená z prevádzkových dôvodov

       

      Vianočné prázdniny pre žiakov ZŠ sú v termíne 27. 12. 2018 – 07. 01. 2019

       

      Nástup žiakov ZŠ do školy po prázdninách je v utorok 08. 01. 2019

      - počas vianočných prázdnin v dňoch 27.12.2018 – 06.01.2019 bude prerušená prevádzka Materskej školy. Prevádzka MŠ v bežnom režime bude obnovená v pondelok 07.01.2019.

       

      - počas vianočných prázdnin v dňoch 27. 12. 2018 – 07. 01. 2019   vrátane bude prerušená prevádzka Školského klubu detí, Školskej jedálne s kuchyňou pri ZŠ s MŠ Vývojová 228 Bratislava – Rusovce.

       

      Prevádzka ŠJaK v bežnom režime bude obnovená v pondelok

      07. 01. 2019 len pre Materskú školu.


      Prevádzka ŠKD v bežnom režime bude obnovená po vianočných prázdninách v utorok  08.01. 2019.

       

       

                                                                                 Mgr. Rastislav Kunst

                                                                                      riaditeľ ZŠ s MŠ

    • 1. ŠKOLSKÝ PLES

      1. ŠKOLSKÝ PLES

      9. 2. 2019 o 19:00 hod
      v kultúrnej sále miestneho úradu, Vývojová 8, Bratislava - Rusovce.

      Vstupné 39 EUR
      Dress code: smart casual
      V cene pozvánky je prípitok,hlavné jedlo, polnočné jedlo a káva.
      Večerom vás bude sprevádzať DJ, kapela a latino tanečníci.

    • MO stolný tenis

      Do galérie MO stolný tenis boli pridané fotografie.

    • Vianočné divadielko a interaktívne čítanie

      Do galérie Vianočné tvorivé dielne boli pridané fotografie.

    • Vianočná pošta

      Do galérie Vianočná pošta boli pridané fotografie.

    • Mikuláš

      Do galérie Mikuláš boli pridané fotografie.

    • Súťaž Náboj

      Do galérie Súťaž Náboj boli pridané fotografie.

    • Gerulata Cup

      Do galérie Gerulata Cup boli pridané fotografie.

    • Projektové vyučovanie

      Do galérie Projektové vyučovanie boli pridané fotografie.

    • Atletika

      Do galérie Atletika boli pridané fotografie.

    • Školský ples

      Školský ples

      ZŠ s MŠ Vývojová 228 Bratislava - Rusovce vás pozýva na 1. ŠKOLSKÝ PLES 9.2.2019 o 19:00 hod., v kultúrnej sále Miestneho úradu Vývojová 8 Bratislava - Rusovce.

      Vstupné : 39 EUR

      V cene vstupného je prípitok, hlavné jedlo, polnočné jedlo a káva. Večerom vás bude sprevádzať DJ, kapela a latino tanečníci.

      Lístky na ples sa dajú zakúpiť na sekretariáte Základnej školy v dňoch pondelok - piatok v čase 08.00 - 16.00 hod., dňa 20. 12. 2018 a po vianočných prázdninách od 08. 01. 2019, prípadne rezervovať e-mailom : tajomnicka@zsrusovce.sk 

       

    • O Z N A M

      O Z N A M

      Riaditeľské voľno, Vianočné prázdniny

                                                       
      - v piatok 21. 12. 2018 v súlade s § 150 ods.5 zákona č. 245/2008  poskytujem žiakom

      1. –9. ročníka Základnej školy s materskou školou Vývojová 228 Bratislava – Rusovce riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov.

      Vianočné prázdniny pre žiakov ZŠ sú v termíne 27. 12. 2018 - 07. 01. 2019.

      Nástup žiakov ZŠ do školy po vianočných prázdninách je v utorok 08.01.2019.

      - v piatok 21. 12. 2018 bude Materská škola zatvorená z prevádzkových dôvodov.

      - počas vianočných prázdnin v dňoch 27. 12. 2018 – 06. 01.2019 bude prerušená prevádzka Materskej školy. Prevádzka MŠ v bežnom režime bude obnovená v pondelok 07.01.2019.

      - počas vianočných prázdnin v dňoch 27. 12. 2018 – 07. 01. 2019   vrátane bude prerušená prevádzka Školského klubu detí, Školskej jedálne s kuchyňou pri ZŠ s MŠ Vývojová 228 Bratislava – Rusovce.

      Prevádzka ŠJaK v bežnom režime bude obnovená v pondelok 07. 01. 2019 len pre Materskú školu.
      Prevádzka ŠKD v bežnom režime bude obnovená po vianočných prázdninách v utorok  08. 01. 2019.

      Mgr. Rastislav Kunst

      riaditeľ ZŠ s MŠ

    • Vianočné tvorivé dielne

      Vianočné tvorivé dielne

      Pomaly, ale isto sa blíži čas najkrajších sviatkov v roku – Vianoc, preto Vás srdečne pozývame na Vianočné tvorivé dielne v piatok 7.12.2018, ktoré sa budú konať v priestoroch našej školy od 15.00 - 18.00 hod.,( prízemie, prvé poschodie, telocvičňa ).

      Program:

      Divadielko

      Zážitkové čítanie

      Maľovanie na tvár

      Tvorivé dielne s rodičmi

      Občerstvenie

                                                                               Tešíme sa na Vás - Vedenie školy a Vaše deti

    • iBobor informatická online súťaž

      Do galérie iBobor boli pridané fotografie.

      iBobor + výsledky

      12.-16. november 2018

      Žiaci 3. až 8. ročníka sa aj tento rok zapojili do informatickej online súťaže, v ktorej si overili najmä svoje logické myslenie, schopnosť čítania s porozumením a mali možnosť porovnať sa v tejto oblasti so svojimi spolužiakmi v triede a aj so žiakmi z celého Slovenska.

      Náročnosť úloh je rozdelená podľa veku súťažiacich do nasledujúcich kategórii:

      • Drobci: 2.-3. ročník ZŠ,
      • Bobríci: 4.-5. ročník ZŠ,
      • Benjamíni: 6.-7. ročník ZŠ, príma a sekunda osemročného gymnázia,
      • Kadeti: 8.-9. ročník ZŠ, tercia a kvarta osemročného gymnázia
      • Juniori: 1.-2. ročník gymnázií a stredných škôl, kvinta a sexta osemročného gymnázia
      • Seniori: ostatní študenti stredných škôl a osemročných gymnázií
      • Nevidiaci ZŠ: Slabozrakí a nevidiaci študenti druhého stupňa
      • Nevidiaci SŠ: Slabozrakí a nevidiaci študenti stredných škôl

       

      Viac o súťaži na http://ibobor.sk/  Na tejto stránke nájdete aj archív úloh, kde si môžete overiť svoje schopnosti v tejto oblasti.

      Úspešní riešitelia z našej školy:

      Kategória - Drobec

      súťažilo 13 629 súťažiacich

      Celkové poradie

      Meno a priezvisko

      Trieda

      882. - 1723.

      Adam Stančík

      3. B

      882. - 1723.

      Nina Mitošinková

      3. B

      Kategória - Bobrík

      súťažilo 18 460 súťažiacich

      Celkové poradie

      Meno a priezvisko

      Trieda

      1. - 543.

      Hana Kotláriková

      5.

      1310. - 1996.

      Vladimír Lakatoš

      4. A

      1310. - 1996.

      Michaela Kacvinská

      5.

      1310. - 1996.

      Matej Krška

      4. A

      2026. - 2418.

      Vivien Balogová

      5.

      2026. - 2418.

      Dávid Fülöp

      4. A

      2026. - 2418.

      Patrícia Recká

      4. B

      2465. - 3252.

      Ľuboš Baran

      5.

      2465. - 3252.

      Matúš Ret

      4. B

      2465. - 3252.

      Maximilian Ciklamini

      5.

      3312. - 4023.

      Alžbeta Žáčková

      4. A

      4847. - 5791.

      Oliver Hlasný

      4. A

      4847. - 5791.

      Sofia Bíróová

      5.

      4847. - 5791.

      Marko Potzner

      5.

      4847. - 5791.

      Terézia Šoltysová

      5.

      4847. - 5791.

      Tomáš Polák

      4. A

      4847. - 5791.

      Hugo Klepoch

      4. A

      5905. - 6683.

      Nicolas Sagan

      5.

      5905. - 6683.

      Tadeáš Šoltys

      5.

      Kategória - Benjamín

      súťažilo 18 329 súťažiacich

      Celkové poradie

      Meno a priezvisko

      Trieda

      1. - 508.

      Jakub Vaculík

      7. A

      710. - 1125.

      Šimon Ebský

      7. A

      710. - 1125.

      Bibiana Bohunická

      7. A

      710. - 1125.

      Juraj Balog

      7. A

      710. - 1125.

      Matúš Lukáš Mekota

      7. B

      1126. - 1455.

      Martin Hlavatý

      6.

      1126. - 1455.

      Alex Yatsenyak

      6.

      1126. - 1455.

      Samuel Stejskal

      6.

      1460. - 1491.

      Martin Dibúz

      7. B

      1523. - 1746.

      Peter Žáček

      6.

      1767. - 2160.

      Ján Grieš

      6.

      2171. - 2619.

      Nina Hanusová

      6.

      3587. - 3997.

      Milan Kacvinský

      6.

      3587. - 3997.

      Sergej Kucharenko

      6.

      3587. - 3997.

      Adam Recký

      7. B

      3587. - 3997.

      Michal Trávnik

      7. B

      4720. - 5162.

      Marek Hauser

      6.

      4720. - 5162.

      Jozef Löffler

      7. A

      4720. - 5162.

      Alexander Zwickl

      6.

      5227. - 5678.

      Milan Eliáš

      7. B

      5733. - 6093.

      Nina Dudíková

      7. A

      5733. - 6093.

      Patrik Hentek

      6.

      6582. - 6982.

      Jakub Kostolný

      6.

      6582. - 6982.

      Leo Krist

      6.

      6582. - 6982.

      Simon Pásti

      7. B

      7060. - 7607.

      Sofia Sošková

      7. B

      7663. - 8047.

      Nelly Blahovcová

      6.

      Kategória - Kadet

      súťažilo 16 209 súťažiacich

      Celkové poradie

      Meno a priezvisko

      Trieda

      1981. - 2379.

      Laura Baranová

      8. B

      5156. - 5186.

      Beata Hátasová

      8. A

      5400. - 5727.

      Lucia Klementsitsová

      8. A

      6366. - 6894.

      Miroslava Revayová

      8. A

      6366. - 6894.

      Marko Róbert Varga

      8. A

      6366. - 6894.

      Peter Martin Klein

      8. A

      6895. - 6922.

      Daniel Kubica

      8. A

      7199. - 7284.

      Kryštof Okres

      8. B

       

    • Plavecký kurz

      Plavecký kurz

      Plavecký kurz opäť na škole

      Plavecký kurz detí organizujeme na našej škole už druhým rokom. Jeho cieľom je nielen to, aby sa deti naučili plávať, ale aj aby sa zdokonalili v tomto vodnom športe pod vedením kvalifikovaných trénerov. Pobyt vo vode pomáha deťom odbúrať stres z vyučovania, podporuje zdravý fyzický i duševný vývoj mladého organizmu, zlepšuje fyzickú kondíciu, je aj súčasťou otužovania organizmu a zdravia. Plavecký kurz žiakov sa konal od 6. novembra do 12. novembra 2018 v Petržalskej plavárni na Jiráskovej ulici. Tento rok prebiehal v popoludňajších hodinách. Zúčastnilo sa ho 77 našich detí z prvého stupňa a sedem vychovávateliek, ktoré ich sprevádzali ako pedagogický dozor. Deti boli posledný deň plaveckého kurzu za svoj celotýždenný výkon a odvahu odmenené medailou a veľkou pochvalou.

       

       

       

                                                                           

    • Testovanie piatakov

      Testovanie piatakov

      Vážení rodičia, žiaci 5.ročníka sa dostavia  21. 11. (streda) do školy o 7:45.

      Prinesú pero píšúce namodro + ďalšie pero do rezervy.

      Okrem toho si prinesú  desiatu, nápoj a zošity na posledné 2 hodiny.

      Zvyšok času  do riadneho skončenia vyučovacieho dňa zostanú deti v škole podľa rozvrhu.

    • TESTOVANIE 5 2018

       TESTOVANIE 5 2018

      TERMÍN TESTOVANIA - 21. november 2018 (streda) TESTOVANIE JE URČENÉ  žiakom 5. ročníka ZŠ v SR s vyučovacím jazykom slovenským, maďarským a ukrajinským (okrem žiakov s mentálnym postihnutím), vrátane žiakov so špeciálnymi výchovnovzdelávacími potrebami TESTOVANÉ PREDMETY - matematika + slovenský jazyk a literatúra TESTOVANÉ UČIVO  - obsahovou stránkou a úrovňou náročnosti zodpovedá platnej pedagogickej dokumentácii pre ISCED 1 (Štátny vzdelávací program pre žiakov 1. stupňa ZŠ)

      ČAS RIEŠENIA TESTOV:

      • 60 minút – matematika – 30 úloh,  z toho  20 úloh s  
      • krátkou číselnou odpoveďou  a 10 úloh s výberom  
      • odpovede z možností A, B, C, D, z ktorých je  
      • vždy iba jedna správna
      • 60 minút – vyučovací jazyk – 30 úloh z toho  10 úloh s  
      • krátkou odpoveďou a 20 úloh s výberom odpovede z  
      • možností A, B, C, D, z ktorých je vždy iba jedna správna

      povolené pomôcky: pero, ktoré píše namodro – matematika a vyučovací jazyk nepovolené: pravítka, kalkulačky, zošity, učebnice a iná literatúra – matematika  výpisky, učebnice, študijné materiály – vyučovací jazyk

      Výsledky: elektronická forma zaslania výsledkov na ZŠ – december 2018                výsledkové listy žiakov a škôl - január 2019

      - žiaci, ktorí sa vzdelávajú formou školskej integrácie (začlenenia) sa do testovania zapájajú- žiaci, ktorí sú dlhodobo alebo často umiestňovaní z vážnych zdravotných dôvodov (onkologické, psychiatrické, poúrazové, pooperačné stavy) v ZŠ pri zdravotníckych zariadeniach, sa do testovania nezapájajú- žiaci, ktorí sú krátkodobo umiestnení v ZŠ pri zdravotníckych zariadeniach, sa do testovania zapájajú v kmeňovej škole, ak im to ich zdravotný stav dovolí.

      Podrobnejšie informácie nájdete na stránke:http://www.nucem.sk/sk/testovanie_5

    strana:

    Novinky

    Kontakt

    • Základná škola s materskou školou Vývojová 228 Bratislava - Rusovce
      Vývojová 228, Bratislava - Rusovce
    • +421 x 62859124
      0911 229 127

    Fotogaléria